Dopoledne přítomní uvidí výcvik psů, odpoledne pak děti pobaví Upír Krejčí v pořadu A bude legrace. Mladí hasiči pak ukáží, jak se zasahuje s historickou dětskou stříkačkou. „Stříkačka byla postavena podle originálu stříkačky firmy R.A.Smekal a  je plně funkční," vysvětlil Jan Medaš, starosta hasičského sboru Předměřice nad Labem.

V programu návštěvníci najdou také taneční vystoupení dětí, mažoretek. Užít si děti budou moci také celý den nafukovací  skluzavku, kolotoč, jízdu na poníku, lanový park a další atrakce.

Traktůrky poměří své síly ve Výravě

Výrava - Atraktivní podívaná čeká na všechny návštěvníky tradičního závodu Terra – cup, který začíná v sobotu ve 13 hodin na hřišti ve Výravě. Oblíbený recesistický závod každý rok přiláká nejen místní závodníky, ale také borce z okolí. A v čem se vlastní soutěží? V jízdě na zahradní technice.

„Jedná se o závod malých traktorů sériové výroby systému terra – vari a traktorů domácí výroby tzv. domamontů," upřesňuje za pořadatele Jaroslav Hejcman. I letos prý čeká diváky velmi zábavná a také napínavá podívaná při sledování snahy řidičů i jejich strojů dostat se na hranici svých schopností. Občerstvení na hřišti je v sobotu zajištěno a každý závodník obdrží občerstvení zdarma. „Na vítěze  Terra – cupu čekají hodnotné ceny a ani ostatní závodníci neodejdou s prázdnou," slibují pořadatelé.

Pomoci Nepálu může v neděli každý. Chybět nebude ani jídlo

Hradec Králové - Pomoci Nepálu, který se vzpamatovává z dubnového zemětřesení, můžete v neděli také vy. V indické a nepálské restauraci Tandoor ve Špitálské ulici se totiž uskuteční benefiční akce. Vstupné je 150 korun.

„Nazvali jsme ji Koncert pro Nepál a kromě Kantilény také vystoupí nepálská tanečnice Sarita Pandey. Součástí akce bude i přednáška Purana Rayamajhi o Nepálu a ochutnávka nepálské kuchyně," uvedla Milena Rejhonová, manažerka dívčího sboru Kantiléna Hradec Králové.

Akce, která začíná v 18 hodin, se koná v rámci celorepublikové finanční sbírky pořádané organizacemi NRNA  a Nepali Chautari in Czech Republic, které sdružující nepálskou komunitu v České republice. Podobné akce se konají na mnoha místech republiky.