Darujte potraviny, které nesníte

Skoro desetina lidí v republice žije na hranici chudoby. Přitom většina lidí ani nestačí spotřebovat to, co si nakoupí.   Pomáhá to změnit Národní sbírka potravin – a přispět můžete i vy. V sobotu můžete v obchodním centru Makro či v Tesku od 8 do 20 hodin  darovat potraviny z domova anebo je na místě zakoupit a poté odevzdat dobrovolníkům u kasy. „Z přinesených potravin přijímáme pouze ty, které nejsou prošlé. Výhodou jsou samozřejmě trvanlivé," připomíná Blanka Vopařilová z charity Nové Hrady u Skutče, která se do sbírky aktivně zapojuje.

Trhy farmářů i svatého Martina

Protože o produkty českých farmářů a výrobců potravin je  v Hradci zájem, budou se farmářské trhy v Gayerových kasárnách pořádat mimořádně ještě jednou, a to právě tuto sobotu dopoledne.

Už poosmé se také ve stejný den k Adalbertinu sjedou řemeslníci i prodejci z celé země v rámci Martinských trhů, aby svou tvorbu i výrobky nabídli Hradečanům. V Adalbertinu i na přilehlém parkovišti se budou konat od 9 do 16 hodin. Organizátorům se přihlásila více než stovka prodejců z Čech a Moravy, takže bude z čeho vybírat.

Kam na střední? Zjistíte v Aldisu

Pokud stále nemáte jasno 
o budoucnosti svého potomka, může pomoci prezentační přehlídka středních škol 
v hradeckém Aldisu.

Představí se jich tam kolem sedmdesáti. Půjde o školy z regionu, ale i mimo něj. Přijít můžete dnes od 8 do 18 hodin a v sobotu  od 8 do 12 hodin. Přítomní budou i pracovníci
z hradeckého úřadu práce, kterých se můžete zeptat, o jaké profese je zájem.

Vzpomeňte s herci na 17. listopad

Klicperovo divadlo si každoročně připomíná 17. listopad jako Den boje za svobodu a demokracii a nejinak tomu bude i letos. Poprvé a nově se akce odehraje ve Studiu Beseda.

Začíná se v neděli v 18.00 hodin listopadovým zpíváním hereckého souboru Klicperova divadla a jeho hostů na terasách za Besedou a o hodinu později pak startuje hvězdný koncert kapely Lili Marlene pod vedením frontmana legendární kapely Precedens Martina Němce a s hostem Janem Saharou Hedlem.

V samostatném bloku vystoupí excentrická zpěvačka Vladivojna La Chia a Dáša Součková.

Běh městem. 
Skoro 10 kilometrů

Začíná se v neděli v 10 hodin od základní školy J. Gočára. Trať měří 9700 metrů a běží se v několika kategoriích. Letos jde už o 23. ročník.   (hod, skr)