V Hradci Králové mohli lidé zavítat do kuklenského Rosária, kde vrcholila mezinárodní soutěž o Zlatou růži města Hradce Králové. Jednou z hodnotitelek byla také Pavlína Žabenská (na levém horním snímku). Krásu exponátů mohla posoudit i veřejnost při sobotním odpoledním Dnu otevřených dveří. Věřte, byla to krása, a také vůně, až oči přecházely a nos se natahoval.

Ani malé obce však nezůstaly v organizaci akcí pro veřejnost pozadu, na mnoha místech bylo živo až dlouho do noci. Například při oslavách 100. výročí existence Sboru dobrovolných hasičů ve Stračově si na své přišli snad všichni návštěvníci. Děti se mohly projet po obci na povozu taženém koňmi, dospělí si pochutnávali na rožněných pašících, obdivovali umění hasičů při požárním útoku nebo se bavili na taneční zábavě. Pozadu nezůstali ani hasiči v nedalekých Rozběřicích, kteří o víkendu slavili už 110 let trvání sboru. Ti oslavy pojali jako setkání několika generací. Mimochodem Rozběřice jsou v jednom směru skutečně raritou. Polovina ze zhruba 150 obyvatel totiž patří mezi hasiče!

Na cvičišti pod rozhlednou na Chlumu si v sobotu zase dali dostaveníčko příznivci střelby z kuše. Z mnoha koutů Čech, Moravy i Slezska jich sem na závody České ligy a Českého poháru přijely téměř tři desítky. A byli to opravdoví mistři!