JIŘÍ VLČEK, exšéf okresního úřadu:

Hotel Černigov byl dostavěn před čtyřiceti lety, v době, kdy jsem se přistěhoval do Hradce. Tuto stavbu – jednu z dominant města – mám spojenu s minulým komunistickým režimem a k srdci mi nepřirostla. Jak mi je známo, přihlásil se možný investor, který spolu s vynaložením nemalé finanční částky nabízí danou situaci změnit, dle mého názoru ve prospěch našeho města. Nový hotel bude spojen s kongresovým centrem i dalšími službami, využije se lépe daný prostor a zlepší se podmínky parkování. Jsem jednoznačně pro! Konečné slovo přenechme odborníkům.

MICHAELA HARTIGOVÁ, 
basketbalistka Hradce:

Demolice hotelu je pro mě novinkou. Přiznám se, že mě překvapila. Každopádně se všichni shodneme, že hotel je určitě velkou dominantou našeho města a neodmyslitelně k němu patří. Dokonce bych řekla, že je to takový jeho orientační bod – hlavně pro svou strategickou polohu. Tudíž by byla určitě velká škoda o něj přijít… Pokud ho ale nahradí jinou modernou, tak vlastně proč ne? Doufám, že si lidé na nové jméno hotelu i jeho podobu rychle zvyknou a současnou budovu před hlavním vlakovým nádražím důstojně zastoupí.

TOMÁŠ VYMETÁLEK, architekt:

Hotel Černigov nemá architektonické kvality památkové budovy, kterou by bylo nutné za každou cenu chránit. Přestože se jí musí nechat, že na svou dobu to byla výjimečná stavba. Pokud opravdu nejde dnes již zastaralý hotel za rozumné peníze přestavět, měli bychom mít odvahu uvolnit toto místo nové, architektonicky kvalitní budově. Jak jsem měl možnost vidět, tak její návrh zajímavě rozvíjí Gočárovskou myšlenku městského vnitrobloku, která je v Hradci Králové tak typická. Nová budova podle mého názoru také lépe dokončí celé Riegrovo náměstí.

PAVEL SVOBODA, ředitel speciálních škol:

Dnes bych začal od konce. Rozhodně si myslím, že Černigov, jakožto hotel, je na správném místě. Blízko vlakového i autobusového nádraží, snadno dostupný autem. A Hradec má rozhodně málo ubytovacích kapacit, takže – pokud zbourat, tak místo něj rozhodně hotel. Ale ne exkluzivní, ale dostupný v takové míře, aby do města přivedl lidi, větší akce. A zbourání? Nevím, žádná krása to není, ale zase mne tak zcela nepohoršuje. Navíc jsme v něm před měsícem byli ubytováni při Mistrovství Evropy ve stolním tenisu sportovců s mentálním postižením a podmínky byly skvělé.