JIŘÍ VLČEK, exšéf okresního úřadu:

Z doby mého téměř desetiletého působení ve vedení státní správy, moc dobře vím, jak je těžké zodpovědně rozhodnout o prioritách daného období. Dodnes to z zpovzdálí sleduji a tato práce je stále náročnější. Městu, potažmo okresu, přeji především kvalitní osobnosti na vedoucích místech a v zastupitelstvech. Investiční akce mají svůj harmonogram a přál bych si, aby byl bez průtahů dodržován. O dalších nových akcích je třeba rozhodnout rychle a s rozumem. Námětů a požadavků občanů je jistě dost. Do dalšího roku přeji všem pevné nervy a hodně sil!

MICHAELA HARTIGOVÁ, basketbalistka Hradce:

Když se nad tím tak zamyslím, tak bych všem lidem, a to nejen těm na Hradecku, ráda popřála hodně zdravíčka, protože to je podle mě za všeho nejdůležitější! A taky aby byli v pohodě a radovali se i z maličkostí. Třeba jim udělá radost dostavba nového hradeckého obchodního centra U Koruny…kdo ví! Zkrátka a jednoduše do nového roku přeji jen to nejlepší všem.

TOMÁŠ VYMETÁLEK, architekt:

Všem lidem na Hradecku bych chtěl do nového roku především popřát hodně zdraví a dobré nálady. Dále pak v létě dostatek vody a v zimě sníh, prostě normální věci. Jak jsme letos viděli, není to úplně samozřejmé. Fanouškům hokeje pak ze srdce přeji úspěch v play off, fotbalistům konečně nový moderní stadion pod lízátky, dostavbu dálnice a univerzitního kampusu a hlavně parkovací dům u fakultní nemocnice, ten už je opravdu akutně potřeba.