O tom, kdo vlastně byl svatý Valentýn koluje hned několik legend. Ta nejznámější je, že to byl kněz, který i přes císařův zákaz oddával zamilované páry. Poté, co byl uvržen do vězení, se u jeho cely začala hromadit psaníčka a malé dárečky od těch, kterým pomohl nebo je oddal.

Mirek Vaňura
tvůrce a hlavní tvář televizního pořadu 112

Tenhle svátek mi k srdci moc nepřirostl, máme jiná soukromá výročí, která slavíme v průběhu roku. Ale záplava červených srdíček mi nevadí, alespoň prohřeje únor.

Jarmila Karpašová
zřizovatelka a ředitelka ZŠ a MŠ Prointepo s.r.o.

Svátek zamilovaných mi nevadí, určitě není od věci příležitost dát někomu najevo, že nám je blízký a máme ho rádi. A drobný dárek určitě nezarmoutí.

Jakub Kolmistr
šéfredaktor studentského časopisu Break Times

Valentýn mi jako svátek nic neříká, vidím v něm komerční záležitost. Ale možná je to tím, že jsem tento „amorový“ svátek neměl možnost pořádně slavit.

Jakub Martinec
sbormistr Českého chlapeckého sboru

Manželka je z Kanady, takže svátek slavíme. Obdarujeme se maličkostmi, vyrazíme na výlet a samozřejmě nevynecháme večeři v naší oblíbené restauraci.

Zdeňka Koutníková
vede Domov pro matky s dětmi v Hradci

Každá příležitost, která nabízí někomu blízkému udělat radost, je dobrá. Nemělo by však zůstat jen u těchto někdy kultovních svátků, mělo by to být samozřejmostí.

Ondřej Tikovský
kancléř a tiskový mluvčí hradecké univerzity

Kýči, cetkám a nevkusu se snažím vyhýbat. Ale respektuji, pokud se mu někdo chce o tomto svátku oddávat. Škoda jen, že si vypomáháme komerčním importem.