Zatím poslední korálek přidal na šňůrku hradeckých učitelských úspěchů zástupce ředitele obchodní akademie sídlící V Lipkách Zdeněk Pospíšil, který se stal nejlepším virtuálním bankéřem mezi českými kantory.

„Chtěl jsem zjistit, na jaké úrovni jsou moje znalosti," vysvětluje svoji motivaci přihlásit se do soutěže.

Ta byla v uplynulých letech pořádána výhradně pro studenty středních škol, letos se však pořádající organizace rozhodla vypsat kategorii i pro jejich učitele.

„Je potřeba zlepšit podmínky a odbornou podporu učitelů v oblasti výuky finančního vzdělávání," uvádí Marie Malíšková z Citibank, jež se na organizaci soutěže podílela.

„Soutěž měla formu on-line simulace a zabývala se problematikou řízení banky. Každý soutěžící vlastnil na společném bankovním trhu jednu banku. U ní se rozhodovalo o sazbách u krátkodobých i dlouhodobých úroků, investicích do vědy a výzkumu, marketingu a dalších věcech," objasňuje vítěz, v čem soutěž virtuálních bankéřů spočívala.

A jak upotřebit nabyté zkušenosti ve výuce? „Můžu teď svým studentům lépe vyložit úročení z pohledu banky," uvádí Pospíšil jednu z oblastí, která bývá pro výklad problematická.

Pospíšilovi žáci se soutěže účastní pravidelně, a vždy se umístili na některé z medailových pozic. Úspěšný bankéř tak doufá, že se vynasnaží jeho úspěch vyrovnat.

Budou to ale mít těžké, kromě zlata totiž královéhradecká obchodní akademie brala i další medaili – Pospíšilova kolegyně Veronika Poláčková, která odborné ekonomické předměty vyučuje, se umístila třetí.

David Rozsíval