V sobotu bylo sice přenádherné počasí a teplota se pohybovala kolem pětadvaceti stupňů, chyběl ale vítr. Což je pro Hradeckou drakiádu, kterou pravidelně připravuje hradecké křesťanské centrum Sion na louce u hradecké univerzity, zcela zásadní problém.

Proto také byly slyšet mnohdy až tragikomické hlášky dětí. „Hlásím poruchu na draku, nelétá,“ tvrdila svorně dvojčata asi desetiletých chlapců tatínkovi. „Musíš ho rychle opravit, přece musí létat,“ dodali. Moc to ale platné nebylo.

Stejně tak si téměř čtyřletá holčička stěžovala babičce. „Babi, ten drak je starý, proto nelétá. Musíme koupit nový,“ opakovala několikrát. A někteří rodiče nebo babičky opravdu dětem přímo na místě kupovali nové draky. Další děti se vytrvale snažily a běhaly po louce, aby jim drak alespoň na chvíli vzlétl.

Ty děti, které se unavily, mohly vyzkoušet hned několik soutěží. Házelo se tak na bramborový terč, u truhláře pro změnu děti mohly zkusit uříznout dřevo, na střelnici shazovaly dřevěné špalíčky. Již před samotným začátkem byl největší zájem o trakaře a malé trakárky, které děti musely dovézt určenou trasou zpět do cíle.

Vítr nevítr, důležité je, že se nejmenší dobře bavili.