Vedle tradiční jízdy do historického centra zavedou další trasy cestující za moderní hradeckou architekturou na Ulrichovo, Masarykovo náměstí, do Lipek a na Tylovo nábřeží nebo po vnitřním silničním okruhu na nábřeží Orlice a k divadlu Drak a jeho novému Labyrintu. Osmnáct metrů dlouhá souprava tvořená lokomotivou a třemi vagónky pojme 36 cestujících a vyjíždí ze stanoviště u Muzea východních Čech.

„Už po první sezoně jsme uvažovali o změnách tras tak, abychom v letních měsících obohatili nabídku alternativních výjezdů do města. Samozřejmě se nabízela projížďka za gočárovskou architekturou, díky které Hradec vstoupil do učebnic světové architektury,“ uvedl ředitel dopravního podniku Miloslav Kulich.

Nové trasy přivítala také Komise rady města pro rozvoj turistického ruchu, která přišla i s návrhem na projížďky ke Stříbrnému rybníku. „Tam sice zatím nezajíždíme, ale trasy se budeme i nadále snažit přizpůsobovat turistické poptávce,“ vysvětlil ředitel Kulich.

Jízdní řád vláčku počítá se střídáním trasy po historické části města s trasami novými. Výjezdy do historického centra a za moderní architekturou budou stejně četné, to znamená ve všední den mimo pondělí třikrát a o víkendu čtyřikrát. Trasa k Divadlu Drak, jehož součástí je i loni otevřený unikátní projekt Labyrint v historicky cenném objektu Nálepkových kasáren, bude vláčkem obsluhována od úterý do neděle dvakrát denně.

Dopravní podnik nabízí kromě pravidelných jízd vláčku po stanovených trasách krajským městem i mimořádné jízdy po Hradci Králové a okolí pro ty, kteří si je objednají - například pro svatebčany.

Ceny jízdného

Zlevněná jízdenka od 3 do 12 let: 20 korun
Plná jízdenka nad 12 let: 50 korun
Rodinná jízdenka: 110 korun (2 dospělí a max. 3 děti do 12 let).

(red)