Půlnoční vlaky pojedou vždy v noci z pátku na sobotu a ze soboty na neděli. ČTK o tom informovala společnost Oredo, která v hradeckém kraji organizuje veřejnou dopravu.

"Nabídkou půlnočních vlaků chceme získat nové cestující do veřejné dopravy. Mnoho lidí by jí dalo přednost, ale když nemají jistotu, že stihnou poslední spoj, volí dopravu autem," řekl jednatel Oreda Vladimír Záleský. Odjezdy vlaků z Hradce Králové budou těsně po půlnoci.

Již loni v prosinci začaly půlnoční vlaky jezdit denně mezi Hradcem Králové a Pardubicemi. Jezdit budou i v příštím roce. Odjezd z Hradce Králové do Pardubic je v 00:39 a z Pardubic do Hradce Králové v 01:20. Vlaky navazují v Pardubicích na rychlíky. "Obsazení nočních vlaků mezi krajskými městy se pohybuje kolem 15 lidí, v případě mimořádných akcí je cestujících mnohem víc," řekl technolog Oreda Tomáš Jurček.

Mezi již dříve oznámené hlavní změny v novém jízdním řádu na železnici v kraji patří omezení na málo využívané trati z Kopidlna do Dolního Bousova na Jičínsku. Vlaky tam ve všední dny nahradí levnější autobusy. Na trati z Hradce Králové do Prahy přibude v každém směru jeden rychlíkový spoj.

Vlaky celkem na 630 kilometrech železniční sítě v kraji najedou za rok přes sedm milionů kilometrů. Ročně přepraví přes 18 milionů lidí. Kraj regionální vlakovou dopravu ročně dotuje zhruba 300 miliony korun.