Výluka začne 24. dubna v 7:35 a skončí 5. května v 19:20 hodin. V tomto období budou jezdit mezi Hradcem Králové a Smiřicemi místo vlaků pouze autobusy. Mezi stanicemi Smiřice a Jaroměř pojedou vlaky přes den bez omezení, v noci od 19:15 do 6:00 hodin budou nahrazeny autobusy i v tomto úseku.

Změny u osobních vlaků

Cestující, kteří pojedou přes den z Hradce Králové do Smiřic a Jaroměře a za běžného provozu by použili osobní vlak, si mohou vybrat ze dvou skupin náhradních autobusů.

„První z nich bude zajišťovat přepravu do stanic Předměřice nad Labem, Lochenice a Smiřice. Tyto autobusy pojedou z Hradce Králové o několik minut dříve oproti pravidelným odjezdům nahrazených vlaků. Ve Smiřicích bude zajištěn přestup na pravidelné vlaky do Jaroměře,“ říká Roman Moravčík, ředitel Krajského centra osobní dopravy ČD Hradec Králové. „Druhá skupina autobusů bude odjíždět v čase pravidelného odjezdu vlaků a na trase do Jaroměře zastaví jen v Holohlavech poblíž Smiřic a v Černožicích. Tyto autobusy budou zajišťovat přípoj od vlaků z Pardubic.“ V době od 19:15 do 6:00 hod. bude náhradní autobusová doprava zajištěna v celém úseku mezi Hradcem Králové a Jaroměří.

Cestující z Jaroměře do Hradce Králové mohou použít mezi 6:00 a 19:15 hod. pravidelné osobní vlaky i náhradní autobusy. „Cestujícím do zastávek Semonice, Černožice a stanice Smiřice je určen vlak. Rychlé spojení do Hradce Králové se zastavením v Černožicích a Holohlavech zajistí náhradní autobusy, které budou z Jaroměře odjíždět současně s vlakem,“ vysvětluje Roman Moravčík. „Mezi 19:15 a šestou ráno nahradí autobusy všechny vlakové spoje.“

Změny u dálkových vlaků

Místo spěšných vlaků a rychlíků pojedou mezi Hradcem Králové a Jaroměří náhradní autobusy, a to po celou dobu výlukových prací. Přímé rychlíky z Liberce do Pardubic budou mezi Jaroměří a Hradcem Králové nahrazeny dvěma skupinami náhradních autobusů. První pojede do Hradce Králové, druhá pak až na pardubické hlavní nádraží se zastávkou v Rosicích nad Labem. „Tyto zrychlené autobusy do Pardubic zavádíme kvůli tomu, že pravidelné rychlíky z Hradce Králové do Pardubic nebudou čekat na autobusy náhradní dopravy od Jaroměře. V opačném směru pojedou náhradní autobusy jen mezi Hradcem Králové a Jaroměří, zrychlené autobusy z Pardubic do Jaroměře nepojedou,“ uzavírá Roman Moravčík.

Na internetu je k dispozici speciální výlukový jízdní řád: www.cdrail.cz/…vyluka01.pdf.

Umístění zastávek náhradní autobusové dopravy

původní stanice/zastávka zastávka náhradní autobusové dopravy

Předměřice nad Labem V zastávce autobusů MHD „Předměřice, Na Staré“
Lochenice V zastávce autobusů MHD „Lochenice, kostel“
Smiřice V zastvávce ČSAD „Holohlavy“ (jen pro zrychlené spoje)
Černožice V zastávce ČSAD „Černožice, odb.“
Semonice V zastávce ČSAD „Semonice“ (jen od 19:15 do 6:00)

Další informace o výluce lze získat na www.cd.cz/vyluky v sekci Královéhradecký kraj nebo na lince Kontaktního centra Českých drah 840 112 113, která je k dispozici ve čtyřech jazycích 24 hodin denně.

Informoval o tom Petr Pošta, Tiskové oddělení Českých drah, a.s.