Žádost o pomoc přijala hradecká městská policie ve středu krátce před dvaadvacátou hodinou. „Volající žena oznámila, že z bytu, kde žije stará paní, se ozývá zmatené volání a ona má obavy o její zdraví. Operační důstojník na místo vyslal hlídku,“ sdělila k případu mluvčí městské policie Eva Kněžourová.

Kvůli bezpečnostním zámkům bylo obtížné dveře otevřít. Hasiči se do bytu v 8. patře panelového domu proto dostali pomocí plošiny.
Seniorka čekala na pomoc několik dní. Ležela dehydratovaná ve svém obýváku

Strážníci se ženou mluvili přes zavřené dveře. Seniorka jim sdělila, že leží na zemi a nemůže se hýbat. „V systému městské policie bylo zjištěno, že se již v obdobné situaci seniorce pomáhalo, a díky tomu je k dispozici telefonní číslo na dceru. Operační důstojník ji kontaktoval. Žena však vysvětlila, že žije mimo město a do Hradce Králové se nemá jak dostat,“ uvedla Eva Kněžourová.

Strážníci se proto rozhodli přivolat hasiče a záchrannou službu. Když hasiči otevřeli dveře, devětaosmdesátiletá žena seděla na zemi. „Po kontrole jejího zdravotního stavu záchranáři rozhodli o převozu do nemocnice,“ doplnila mluvčí strážníků.

Mohlo by vás zajímat: Naříkající stařenka ležela hodiny bez pomoci, pomohli jí hradečtí strážníci

Zdroj: Městská policie Hradec Králové