Poslanecký i senátorský boj o hlavu státu má po řadě tahanic a hádek konečně výsledek. Ve třetím kole druhé volby zvítězil se 141 hlasy Václav Klaus a stal se tak staronovým prezidentem. „Jsem strašně ráda, že už to máme za sebou. Kdybychom všichni pracovali tak, jak si politici počínali při volbě, nevydělali bychom si ani na suchý chleba,“ zhodnotila volbu Hradečanka Věra Martinovská. Jak dodává, sama by svůj hlas dala Václavu Klausovi.
S kritikou zákonodárců souhlasí i hejtman Královéhradeckého kraje Pavel Bradík. „Doufám, že fraška, které jsme byli svědky hlavně při první volbě, bude pro zákonodárce dostatečným impulsem k zavedení volby hlavy státu občany,“ reagoval Bradík bezprostředně po zvolení Václava Klause.
„Byli jsme svědky nechutností jako zastrašování střelným prachem. To důvěře v politiku nepřidá,“ uvedl.
Příznivec protikandidáta Jana Švejnara Jaroslav Sommer z Hradce poznamenal, že volbu v televizi nesledoval. „Byla to kašpařina. Politici se jen handrkovali o větší vliv na prezidentský post,“ poznamenal. V Janu Švejnarovi viděl změnu a „svěží vítr“. „Ale kvůli jeho neúspěchu si vlasy trhat nebudu,“ uzavřel Sommer.