„Utratili jsme už více než polovinu vyčleněných peněz, kandidáti i dost svých vlastních prostředků. Jen já sám jsem investoval přes 100 tisíc, bral jsem svým dětem, rodině. Tak to prostě je,“ stýskal si ve středu pardubický poslanec ČSSD a lídr kandidátky Miroslav Váňa. Na kampani se museli svými osobními zdroji podílet i kandidáti ODS.

A co teď? Strany dokončí už naplánované akce, které byly plakátované a objednané u agentur. Takže „předvolební“ mítinky budou pokračovat ještě nejméně celý tento týden.

Nejsilnější pravicová strana inventuru volebních peněz teprve začala. „Zatím opravdu nevím. Celkově jsme ale na kampaň měli vyčleněno zhruba 1,2 milionu korun,“ sdělila manažerka hradecké krajské ODS Věra Šenková.

Doposud vynaložené peníze snad nebolí jen TOP 09, která se aspoň prezentovala a představila své logo. V Královéhradeckém kraji nová strana utratila kolem 50 tisíc. Minimálně polovina peněz na kampaň je však pryč i z pokladny lidovců.

Všechno nasvědčuje tomu, že kampaň před volbami, které budou pravděpodobně přesunuty na řádný červnový termín, se stane vůbec nejdražší v historii. Nehledně k tomu, že vzhledem k vypjaté politické situaci možná právě odstartovala kampaň permanentní.

„Pokud bude kampaň provázet hysterie typu peklo nebo ráj, bude asi hodně nákladná,“ podotkl pardubický lídr lidovců Roman Línek. Tak nyní zatím opravdu vypadala.