Důvodem byly neshody a také pila?


Na své funkce rezignovali Vladimír Ornst a Michal Moravec. Po vesnici vyvěsili dopisy, v nichž se omlouvají občanům, ale nové volby museli vyvolat, protože nemohli plnit předvolební záměry. „Žádné hádky jsme v zastupitelstvu neměli. Jen běžné rozdílné názory, ale vždy jsme se domluvili. Proto mne i většinu lidí rezignace překvapila,“ říká starosta Drahoslav Falta.

Oba „vzpůrní“ zastupitelé však tvrdí opak. „Rezignoval jsem kvůli neshodám se starostou. Nejvíc mi vadí, že už dvanáct let se protahuje výstavba rodinných domků a také neprůhlednost hospodaření obecní pily, kterou se zabývá právěc starosta,“ řekl Vladimír Ornst.

Jeho kolega Michal Moravec to potvrzuje. „Nelíbilo se mi chování starosty vůči Vladimíru Ornstovi. V zastupitelstvu s námi nepočítali a nedařilo se nám prosadit v obci žádoucí změny,“ dodal. Starosta Falta tato tvrzení důrazně odmítá. Podle něj za rezignací může být i úražená ješitnost Vladimíra Ornsta, který byl navržen na místostarostu obce, ale zastupitelstvo to neschválilo.

V obci jsou nyní tři nové volební kandidátky nezávislých. Opět kandidují oba „rebelové“ i starosta.