„Důvod, proč jsem na volební kandidátce nahradil původně nominovanou Janu Hybáškovou, je prostý: Jako každá do voleb jdoucí strana chceme uspět co nejlépe. A v Královéhradeckém kraji jsem známější, zatímco potenciál Jany Hybáškové je spíše v Praze,“ vysvětlil včera novinářům předseda KDU-ČSL a lídr volební kandidátky Cyril Svoboda.

Pátečním neformálním setkáním s regionálními médii v podstatě zahájil svou předvolební spanilou jízdu. „Od příštího týdne se už budu pohybovat jen po Královéhradeckém kraji. Znám poměry: čtyři roky jsem byl poslancem za zdejší kraj. A krom toho,“ dodal na odlehčení, „matka mé ženy – abych nemusel říkat tchyně – pochází z Orlického Záhoří.“

Na setkáních s voliči chce Cyril Svoboda představovat teze strany, mimo jiné i návrh řešení narůstající nezaměstnanosti, zejména dlouhodobé.
Také bude vést diskuse o úloze poslance. „Lidé jej často vnímají jako toho, kdo má přinést do regionu peníze. Ale úkolem poslance není vystavět si pomníček v kraji,“ řekl.

V případě, že křeslo ve sněmovně získá, hodlá Cyril Svoboda otevřít svou poslaneckou kancelář v krajském městě a zřejmě i v Červeném Kostelci. „V Hradci to bude nejspíše v Orlovně,“ předpokládá.