Například v Černilově je velice pravděpodobné, že křeslo starosty uhájí Stanislav Javůrek. „Lze to očekávat. Do voleb jsme šli s tímto záměrem a získali jsme většinu mandátů,“ řekl. Stanislav Javůrek získal od voličů v obci výrazně nejvíc hlasů.

Změnu na nejvyšším postu nelze očekávat ani ve Vysoké nad Labem, kde s přehledem zvítězil dosavadní starosta Jiří Horák. „Získali jsme šest mandátů ze sedmi, zbývající mají myslivci, s nimiž spolupracujeme. Předpokládám, že starostou zůstanu, ostatně, bylo by to i potvrzení vůle voličů,“ prohlásil.

Rovněž v Předměřicích nad Labem dostala nejvíc hlasů současná starostka Stanislava Marková. Představitelé obou úspěšných stran, občanských a sociálních demokratů, se podle našich informací předběžně dohodli na obsazení vedení radnice. Nejvyšším představitelem obce by podle našeho zdroje měla zůstat Stanislava Marková, jejím zástupcem Tomáš Mikolášek.

Deset mandátů z patnácti získala v Černožicích dvě spolupracující uskupení, která se na řízení obce podílela dosud. Nejvyšším počtem hlasů se může pochlubit dosavadní šéf radnice Jaromír Kotěra. „Nabádali jsme lidi, aby křížkovali, a oni nás poslechli. Teď bychom měli poslechnout my je. V rukou to budou mít zastupitelé, tak uvidíme,“ řekl.

„Při volbách jsem dostal od lidí důvěru, takže pokud budu navržen na post starosty, neodmítnu,“ míní starosta Lodína Jaromír Pelánek.

Místo starosty pravděpodobně uhájí také Lubomír Pešek z Humburk. „Ještě jsme to neřešili, ale předpokládám, že bych vzhledem k počtu hlasů od voličů měl zůstat ve funkci. Stejně jako místostarosta Václav Starý,“ uvedl.

Napínavý boj o post starosty se očekává ve Všestarech. Strany současné starostky Zuzany Zlatohlávkové i jejího předchůdce Josefa Macháčka získaly ve volbách po šeti mandátech. O něco více hlasů dostala žena, ale to nic neznamená. „Přímá volba starosty neexistuje. Budou rozhodovat zastupitelé, tak uvidíme,“ poznamenala.