Policisté budou společně s hradeckými strážníky dohlížet nejenom na veřejný pořádek, ale také na bezpečnost v dopravě v okolí stadionu i ve zbytku města. „Opatření bude za nás opět pružně nastaveno k zajištění maximálního bezpečí nejen pro návštěvníky fotbalu, ale i pro ostatní občany,“ sdělila mluvčí Policie ČR Magdaléna Vlčková.

Policejní mluvčí znovu připomíná platnou vyhlášku Hradce Králové, která reguluje používání zábavní pyrotechniky na území města. „Porušení vyhlášky lze postihnout podle zákona č. 251/2016 Sb., o některých přestupcích, ve znění pozdějších předpisů. Použití pyrotechniky během sportovního utkání, ale i při cestě na zápas či při návratu z něj, navíc upravuje i novela zákona o některých přestupcích, která umožňuje důsledněji trestat používání pyrotechniky na sportovních akcích, ale také například divácké násilí na stadionech,“ podotkla Vlčková.

Slavia vyhrála naposledy v Hradci v MOL Cupu.
Hradec jako kat Slavie. Dvakrát už ji přibrzdil, teď může její šance rozmetat

Hradecký fotbalový klub informoval, že Votroky bude proti Slavii povzbuzovat vyprodaná Malšovická aréna. „Malšovická aréna bude v neděli praskat ve švech. Pod Lízátka dorazí více než devět tisíc fotbalových příznivců, kteří oba celky vyburcují k maximálnímu výkonu. Klasické vstupenky jsou vyprodané, většinu jich v předprodeji vykoupili domácí permanentkáři. Lístky tak mohou pořídit již pouze vozíčkáři a děti do 130 centimetrů,“ uvádí FC Hradec Králové na svém webu.

Hradečtí fotbalisté přivítají pražskou Slavii v neděli 28. dubna. Úvodní výkop duelu je naplánován na 15 hodin.

Mohlo by vás zajímat: Krajští policisté zlikvidovali ukrajinské call centrum falešných bankéřů

Zdroj: PČR