To se uskutečnilo 
v rámci oficiální večeře, která měla ještě více přiblížit tok zahraničního kapitálu do hradeckého fotbalu. Nakonec se tak nestalo 
a večeře skončila dohodou, že se bude dále v jednáních pokračovat.

Fanoušci hradecké kopané vzhlíželi 
k úternímu setkání italských investorů se zástupci fotbalového klubu s velkým očekáváním. Doufali totiž, že „votroci" dostanou po letech hledání zahraniční finanční injekci. Budou však muset dál čekat. Stejně jako zástupci hradeckého fotbalu, kteří čekali, že na úterní večeři jim italský partner předloží svoji vizi. Nestalo se tak.

„Žádný posun se nekonal, ale naše očekávání schůzka splnila," řekl Deníku předseda představenstva klubu Jan Michálek s tím, že ona očekávání spočívala v to, že žádná nebyla. Přitom právě Jan Michálek ještě před setkáním doufal, že italská strana na večeři nabídne svoji vizi. Nakonec se tak nestalo.

„Jediný výstup večeře je takový, že jsme se domluvili, že se povedou další jednání. Kromě toho jsme Italům předali nějaké informace, které si teď oni prostudují, zpracují a pošlou nám zpět jejich stanovisko," dodal Jan Michálek, který nevidí důvod rozjet paralelní jednání s dalšími zájemci o vstup do hradeckého klubu. „Zatím k tomu není důvod. Řekli jsme si, že se opět sejdeme za tři týdny. Dál se uvidí," uvedl předseda představenstva s tím, že avizované projednávání smluv na zářijovém zastupitelstvu se s velkou pravděpodobností nestihne.