Další policejní manévry kvůli fotbalu čekají město v pondělí. Chystají se sem stovky fanoušků Bohemians 1905. Policie se obává, že pokud se na stadion vydají průvodem, hrozí v části Hradce dopravní kolaps.

„Na nějaký čas by mohlo dojít k přerušení dopravy, která je v pondělí mnohem hustší než v sobotu, kdy městem pochodovali sparťané. Doporučujeme řidičům, aby s tím počítali, případně se Hradci vyhnuli,“ varuje Anna Pešavová z hradecké policie.

Magistrát s fotbalovým klubem, policií a strážníky připravuje podobné manévry jako při zápasu se Spartou. Nad pořádkem v ulicích bude opět bdít asi 250 policistů a pět desítek městských strážníků. Na hostující fanoušky budou u nádraží čekat autobusy, které je dovezou na stadion i zpět. Podle radnice je lepší riskovat poničení letitých autobusů než rozbité výlohy a škody ve městě.

Dopravní podnik mezitím opravuje autobusy poničené před týdnem sparťanskými chuligány. Vozy zároveň upravuje. Prostor řidiče bude kvůli bezpečnosti oddělen od cestujících. Z interiéru navíc zmizí přebytečné „terče vandalů“, třeba reproduktory.

Koupaliště zavře brány už v půl páté odpoledne. „Je to hlavně kvůli parkujícím vozům, aby nedošlo k jejich poškození,“ vysvětlil Václav Svoboda z hradeckého magistrátu. Novinkou jsou další parkovací místa, která vzniknou na blízké „cirkusové“ louce.

MARTIN ČERNÝ, JITKA HODASOVÁ