„Hradec má dobrou formu, bude to těžký soupeř. Zdobí ho hlavně výborný přechod do útoku,“ hlásil před utkáním hostující kouč Pavel Hoftych. A měl pravdu. Vždyť domácí mohli vést po pěti minutách o dvě branky. Poprvé zadáci Bohemians neuhlídali na pravé straně hbitého Pilaře, ten pohodlně odcentroval, jenže osamocený Fischer ke smůle „votroků“ zamířil z voleje vysoko nad. Při druhé příležitosti stáli při klokanech všichni svatí; Rezkovu hlavičku vytáhl Sňozík s námahou na tyč. „Kdyby nás domácí potrestali hned na začátku, asi by zápas vypadal jinak. Otáčet vývoj by pro nás bylo velmi těžké,“ přiznal po pondělní bitvě kouč klokanů.

Rušno bylo také před Lindrem. Nejprve přišlo dvojí varování z Bartovy kopačky a poté i gólový zásah. Po Kaufmanově rohu hlavičkoval Škoda do Pávkových zad, od nichž se míč odrazil do sítě – 0:1. Pávka musel tento nešťastný moment mrzet dvojnásob, vždyť ještě na jaře oblékal zelenobílý dres soupeře.

„Votroci“ neprohráli v domácím prostředí jedenadvacetkrát v řadě, i proto vstoupili do druhé půle s enormní snahou po vyrovnání. Šance střídajícího Dvořáka k tomu ještě nevedla. Krátce nato už slušně zaplněné ochozy jásaly. Ve vápně byl faulován Černý, sám si míč postavil k penaltové exekuci a s přehledem skóroval – 1:1. Nejlepší kanonýr loňské sezony se záhy zviditelnil parádní přihrávkou na Hochmeistera, který však v zakončení vlohy střelce neprokázal. Výsledek nezměnila ani parádní rána Poděbradského devět minut před koncem.

„Bohužel se nám v úvodu nepodařilo ze dvou šancí vstřelit gól a krátký výpadek vyvrcholil nešťastným vlastencem po rohovém kopu. Ve druhé půli bylo vidět, že chceme vyhrát, ale možná nám i trochu chybělo štěstí, které jsme měli se Spartou. Dnes to zkrátka stačilo pouze na bod,“ povzdechl si domácí lodivod Váíclav Kotal. Jeho protějšek považoval remízu za zaslouženou. „Hradec měl více ze hry, ale my jsme byli také nebezpeční. Dělba bodů je spravedlivá.“

Fakta – branky: 49. Černý z pen. - 30. Pávek(vlastní). Rozhodčí: Adam – Košec, Urban. ŽK: 0:3 (Hartig, Škoda, Nešpor). Diváků: 6000 (vyprodáno).

Sestavy - FC Hradec Králové:
Lindr - Wozniak, Chleboun, Pávek - Rezek, Hochmeister, Karal (46. Dvořák), Poděbradský - Fischer, Černý, Pilař.

Bohemians 1905:
Sňozík - Jindřišek, Cseh, Lukáš, D. Nešpor – Moravec, Držík, Kaufman, Bartek (88. Trubila) – Hartig (54. Bálek), Škoda (90. M. Nešpor).

MOMENT ZÁPASU: NASTŘELENÁ TYČ. Ta akce měla přinést gól. V 5. min. Poděbradský efektně dloubl míč mezi zadáky Bohemians, hlavičkujícího Rezka však s přispěním brankové konstrukce vychytal Sňozík.

HVĚZDA ZÁPASU: Hráč s číslem 16 – hradecký záložník JIŘÍ PODĚBRADSKÝ. Neúnavný bojovník odvedl na hřišti velké penzum práce. Po jeho akci nastřelil Rezek tyč, v závěru nebezpečně vystřelil.

Psali jsme: Domácí měli drtivý nástup

Už po sedmdesáti vteřinách mohl skórovat po Pilařově centru Fischer. Nepovedlo se to ani v 5. minutě Rezkovi, jehož hlavičku vytěsnil gólman Sňozík na tyč. Bohemians udeřili ve 30. minutě. Dvě hrozby z kopaček Bartka nebyly dostatečným vyrováním, přišel rohový kop a míč se po odrazu od Pávkových zad třepetal v síti – 0:1. Vyrovnat mohl ve 40. minutě Černý, ale hlavičkoval nad.

Úvodní sestavy – FC Hradec Králové: Lindr - Wozniak, Chleboun, Pávek - Rezek, Hochmeister, Karal, Poděbradský – Pilař, Fischer, Černý. Bohemians 1905: Sňozík - Jindřišek, Cseh, Lukáš, D. Nešpor – Moravec, Kaufman, Držík, Bartek – Hartig, Škoda.