„Na nějaký čas by mohlo dojít k přerušení dopravy, která je v pondělí mnohem hustší než v sobotu, kdy městem pochodovali Sparťané. Doporučujeme řidičům, aby s tím počítali, případně se Hradci vyhnuli,“ varuje Anna Pešavová z hradecké policie.

Magistrát s fotbalovým klubem, policí a strážníky připravuje podobné manévry jako při zápasu se Spartou. Nad pořádkem v ulicích bude opět bdít asi 250 policistů a pět desítek městských strážníků. Na hostující fanoušky budou u nádraží čekat autobusy, které je dovezou na stadion i zpět. Podle radnice je lepší riskovat poničení letitých autobusů než rozbité výlohy a škody ve městě.

„Autobusy poničené před týdnem opravujeme, v pondělí budou připravené,“ uvedl Leo Sedláček z dopravního podniku. Dodal, že prostor řidiče bude u jednoho vozu kvůli bezpečnosti oddělen od cestujících. Z interiéru navíc zmizí přebytečné „terče vandalů“, třeba reproduktory.

Koupaliště zavře brány už v půl páté odpoledne. „Je to hlavně kvůli parkujícím vozům, aby nedošlo k jejich poškození,“ vysvětlil Václav Svoboda z magistrátu. Novinkou jsou další parkovací místa, která vzniknou na „cirkusové“ louce.

MARTIN ČERNÝ, JITKA HODASOVÁ