„Zuvedeného skutku je obviněn devatenáctiletý mladík. Šetřením bylo zjištěno, že mladšího chlapce napadl téhož dne okolo poledne vosobním vozidle pod silničním mostem na trase Trutnov– Pec pod Sněžkou. Knapadení došlo bez závažné vnější příčiny súmyslem poškozeného usmrtit několika ranami nožem. Útočník poté zraněného chlapce odvezl bez poskytnutí pomoci do katastru obce Královec, kde jej zanechal. Následně zinscenoval jejich přepadení neznámým pachatelem,“ řekla kpřípadu policejní tisková mluvčí Lenka Burýšková.

„Od začátku jsme pojali podezření, že starší zchlapců může být podezřelým. Vpondělí jsme při pátrací akci našli některé věci, které mu patřili a které nasvědčovali tomu, že skutek spáchal, “ poznamenal zastupující ředitel policie Trutnov Jan Pavelka a pokračoval: „Vúterý 26.února byl devatenáctiletý mladík propuštěn znemocnice, byl proveden jeho výslech a on se kčinu přiznal. Navíc si myslím, že máme dostatek důkazního materiálu jak zmísta, tak zprovedených úkonů a výslechů svědků, bychom mu mohli sdělit obvinění. Věc tím ale nekončí, vyšetřování a dokumentace probíhá dál, a to policistou ze Služby kriminální policie a vyšetřování vHradci Králové.“

Podle slov vyšetřovatele Zdeňka Ondráčka zKrajské správy Policie České republiky vHradci Králové je motiv případu osobní. „Nebylo to ze zištných ani sexuálních důvodů, pachatel oběť znal. Zraňujícím předmětem byl kuchyňský nůž, který budeme hledat. Starší chlapec si poranění hlavy způsobil nejspíše sám,“ potvrdil Ondráček.

Ve vyšetřování pomohli policii iobčané Královce. „Starosta Anders nám pomohl svou orientací vmístě iinformacemi, na koho se můžeme obrátit. Pomohli nám iobčané, které jsme vyslechli,“ konstatoval Ondráček.

Obyvatelé Královce byli činem šokováni a měli obavy. „Když se něco takového, jako se stalo unás, přihodí, tak má každý obavy. Jestliže se případ ale objasnil, je to dobře. Policie odvedla kus práce a lidé budou klidnější,“ prohlásil starosta Královce Helmut Anders.

Odpoledne 26.února byl devatenáctiletý mladík vyslechnut jako obviněný. „Poté provedeme prověrky jeho výpovědi a následně podám návrh na vzetí do vazby,“ dodal Ondráček.