Vrbenského kasárna v centru města nabídne radnice k prodeji za minimální cenu 15 milionů korun. Úterním zastupitelstvem prošel návrh vypsání výběrového řízení na prodej a výběr investora přestavby. „Jde v podstatě o test, chceme zjistit, jestli je objekt za tuto cenu prodejný a jaký záměr nám zájemci představí,“ reagoval primátor Zdeněk Fink (HDK) na nesouhlasné projevy některých zastupitelů, které se strhly ještě před hlasováním. „V objektu by mohlo sídlit například technologické centrum, které se bude rozšiřovat. Určitě by se v tomto případě daly využít evropské dotace,“ řekl Adam Záruba (Změna pro Hradec).

„Není mi jasné, proč objekt radnice chce nabízet za tak nízkou cenu, když v době převodu měl účetní hodnotu 41 milionů korun,“ řekl zastupitel Lubomír Štěpán.

Objekt Vrbenského kasáren město před několika lety získalo převodem od armády, s čímž souhlasila v prosinci roku 2008 i vláda. Budova stojí v městské památkové zóně, je tedy nutné respektovat požadavky orgánů památkové péče. „Peníze na opravy město nemá v rozpočtu a navržená prodejní cena pokryje náklady spojené s převodem objektu, a městu tak nevznikne žádná finanční ztráta,“ potvrdil vedoucí ekonomického odboru Jindřich Frydrych.

Město chce dát přednost projektům se sociálním, zdravotnickým nebo vzdělávacím charakterem.