Rychlostní souboj na jeden kilometr začne zhruba ve 14 hodin na hlavní runwayi královéhradeckého letiště. Ze vzduchu bude startovat proti dvěma vozům medailista mistrovství světa v akrobatickém létání Daniel Tuček. Na dráhu se dále postaví se svým BMW 320si  vicemistr Evropy v závodech cestovních vozů FIA ETCC Michal Matějovský a do jediného v České republice sestaveného modelu Porsche 997 GT3 usedne náchodský jezdec Karel Macek.

Oba vozy se utkají s vrtulníky – jednomotorovým Eurocopter AS 350 s maximální rychlostí 287 kilometrů za hodinu  a  lehkým dvoumotorovým EC 135 s rychlostí dosahující za hodinu nejvýše 259 kilometrů. Vrtulníky spotřebují na tento kilometrový závod okolo 35 litrů paliva. Oproti tomu BMW Michala Matějovského spotřebuje 50 litrů speciálního závodního benzínu na 100 kilometrů.

„Proti dvěma helikoptérám jsem ještě nikdy nestartoval a tak se už teď těším se na vteřiny adrenalinu během tohoto lákavého zajímavého závodu," říká závodník Michal Matějovský. Vítězové sprintu vyhrají pusu od finalistek Miss Rally Show.

Po závodu se uskuteční autogramiáda, které se spolu s Michalem Matějovským zúčastní také automobiloví závodníci Martin Kolomý a Václav Svoboda.

Helicoptershow startuje už v pátek, kdy se uskuteční část pro odborníky. „Budeme trénovat například spolupráci při lavinách a nouzové postupy. Zároveň je letiště otevřené i pro veřejnost. Máme připravený program pro děti ze základních i středních škol," vysvětlil Daniel Tuček, organizátor Helicoptershow.

V sobotu se nejdříve dopoledne předvedou sportovní, okruhové i rally vozy. Chybět nebudou ani formule nebo historické automobily. Ve třináct hodin se program přesune na letiště, který zahájí let minimálně patnácti strojů.

Policie si jako doprovodný program připravila ukázky výcviku pořádkové jednotky, zadržení pachatele nebo zákrok v davu. Řidiči si prohlédnout policejní vozy.