„Pokud by tam odbočovací pruh byl, tak by s největší pravděpodobností k takové tragedii nedošlo. Výrazně by zvýšil bezpečnost. Starostka Všestar, která o úpravu komunikace bojuje, má naší podporu,“ řekl Stanislav Blažek z hradeckého dopravního inspektorátu policie. Nebezpečnost místa je podle něho umocněna rychlostí aut, leží totiž pod kopcem. Vozidla odbočující vlevo musí dát přednost protijedoucím a auta za nimi nestihnou zabrzdit a zezadu do stojícího vozu narazí. Odhodí ho do protisměru, kde se zpravidla řítí jiné auto.

Mluvčí Ředitelství silnic a dálnic ŘSD Martina Vápeníková doporučuje Všestarským obrátit se na správce komunikace, tedy ŘSD. „Situaci v konkrétním místě přesně neznám, ale takový je obecně postup. K tomu určitě nebude stačit názor obce, ale také posouzení dopravní policie,“ uvedla zástupkyně ŘSD.

„Pokud budou splněny podmínky legislativy, tak policie odbočovací pruh určitě podpoří,“ zopakoval Stanislav Blažek své prohlášení z června, kdy Deník na nebezpečnost místa upozorňoval.

Starostka Všestar Zuzana Zlatohlávková však tvrdí, že na správce silnice se již před časem obrátila, ale byla odkázána na krajský úřad s tím, že o vodorovném dopravním značení rozhoduje on. Po čtvrteční tragické nehodě, při níž na tomto místě zahynuli další dva lidíé, se rozhodla „přitlačit na pilu“. „Vážných nehod tady byla už spousta, ale tento případ byl poslední kapkou. Okamžitě po neštěstí jsem poslala na kraj dopis s žádostí o vyvolání jednání na téma řešení situace. Takhle to dál už nejde,“ zlobí se.

„Lidé z obce se mě ptají, jak se situace vyvíjí. Myslí si, že stačí přemalovat pruhy na silnici, ale ono to tak jednoduché není. Řešení nebude otázkou týdnů, ale měsíců až let. Už se ale musí začít,“ říká. Z informací, které nabyla na ŘSD vyplývá, že se správce komunikace obává, zda je pro zřízení odbočovacího pruhu silnice dostatečně široká a krajnice udrží například kamion.

Nebezpečné místo na tahu Hradec Králové - Jičín pro řidiče, kteří odbočují na Všestary.