Potvrdila to Miluše Votroubková z hradecké správy Ředitelství silnic a dálnic. „Úpravy se budou týkat čtyř křižovatek. Práce se uskuteční ve druhé polovině prázdnin,“ uvedla. Vozovku nebude třeba kvůli odbočovacím pruhům rozšiřovat, postačí „přemalování“ vodorovného dopravního značení.

Zvláštní pruh pro odbočení vlevo se objeví u Všestar ve směru od Jičína, tedy na nejnebezpečnějším místě, kde se stala řada tragických nehod. Další odbočovací pruh ve stejném směru bude zřízen na křižovatce Hejcmanka pro jízdu do Rozběřic. Ve směru od Hradce se stejných úprav dočkají odbočení z hlavní silnice vlevo na Břízu a na křižovatce Hejcmanka do Dlouhých Dvorů. Upravena bude rovněž křižovatka Rozběřice, kde je v plánu ve směru na Jičín zřízení přípojovacího pruhu pro usnadnění vjezdu na hlavní silnici od Rozběřic.

„To, že budou upraveny čtyři křižovatky, překračuje meze mých snů. Říkala jsem si, že budu ráda, když dopadne aspoň jedna, ta nejnebezpečnější u nás,“ prohlásila starostka Všestar Zuzana Zlatohlávková. Odbočení vlevo je nebezpečné, jelikož odbočující auto musí dát přednost protijedoucím a zezadu do něho může narazit nepozorný řidič, případně nárazem odhodit vůz nešťastníka do protisměru. Tak přišlo o život u Všestar už několik lidí.

S navrženými úpravami je spokojena i policie. „My to vítáme. Podle mě to výrazně zvýší bezpečnost,“ řekl Stanislav Blažek z hradeckého dopravního inspektorátu policie.