Například před rokem přišel v tomto místě o život manželský pár a před několika lety zde uhořela v autě maminka s dítětem, které vezla do školky. Scénář byl vždy stejný. Oběti jely po hlavní silnici od Lípy a při odbočování vlevo do Všestar dávaly přednost protijedoucím autům. Do stojícího auta pak zezadu narazil nepozorný řidič.

Tomu by měl být konec. Ředitelství silnic a dálnic tady v průběhu několika dnů zřídí odbočovací pruh, do něhož se auta odbočující vlevo „schovají“. Dva takové pruhy se objeví rovněž na křižovatce u Světí. Jeden připojovací pruh pro bezpečný výjezd z vedlejší silnice na hlavní silničáři namalují na křižovatce Hejcmanka, dva připojovací pruhy přibudou i na křižovatce u Rozběřic. „Předpokládám, že do 14 dnů by práce mohly být hotovy,“ uvedla Miluše Votroubková z hradecké správy Ředitelství silnic a dálnic ČR.

„Jsem šťastná, že se to podařilo a považuji to za velký úspěch,“ neskrývala radost starostka Všestar Zuzana Zlatohlávková. Právě öna zahájila před rokem a půl boj za bezpečnostní úpravy na rušné silnici, kde vyhaslo už několik lidských životů.

„Policie úpravy vítá. Zvýší se tím bezpečnost,“ tvrdí Stanislav Blažek z dopravního inspektorátu hradecké policie.