„Co vám na to mám říct? No comment nebo to popřít? V tuto chvíli nejsem kandidátem na funkci ředitele fakultní nemocnice,“ sdělil Deníku Rostislav Všetečka.

Připustil však, že o možnosti ucházet se o tuto funkci s ním někdo jednal. „Jméno vám neřeknu. Šlo spíš o doporučení, abych se vzhledem k tomu, co jsem dokázal ve zdravotnickém holdingu, do případného konkurzu na ředitele přihlásil,“ uvedl náměstek hejtmana a šéf krajského zdravotnického holdingu. Dodal však, že pokud by se o funkci ucházel, tak jedině přes účast v konkurzu. „Bez výběrového řízení bych to odmítl,“ řekl.

Zda se do případného konkurzu přihlásí, prý zatím není rozhodnut.

Stávající ředitel nemocnice a kandidát do Senátu Leoš Heger nám potvrdil, že ke konci roku funkci bez ohledu na výsledek senátních voleb opustí. „Do konce prázdnin pošlu ministrovi žádost o uvolnění z funkce k 31. prosinci,“ prozradil Leoš Heger.

Byl by přitom rád, aby jeho nástupce nebyl na místo dosazen, ale vzešel z regulerního výběrového řízení.

Lékař a senátor Karel Barták, který v královéhradecké fakultní nemocnici působí, by z Rostislava Všetečky v ředitelském křesle nebyl nadšen.

„Pan inženýr Všetečka má jiné vzorce chování než já. Kdybych o obsazení této funkce mohl rozhodovat, pana Všetečku bych do ní určitě nejmenoval,“ prohlási Karel Barták.

Rostislav Všetečka je podezříván z několika kontroverzních kroků. Na vedoucí post jednoho krajského odboru údajně prosadil svoji partnerku a za peníze kraje s ní jel k moři. Bez vědomí zastupitelé měl dosadit svého syna do krajského zastoupení v Bruselu. Je osočován rovněž ze střetu zájmů, kdy jeho někdejší firmě kraj dává mnohamilionové zakázky. (čer)

NAPSALI JSME V DENÍKU

Skandály proslulý radní Všetečka má po kariéře