Deset dní zbývá do vypuknutí tradičního festivalu Jazz Goes to Town. Letošní 21. ročník převzala do rukou kulturní neziskovka kontrapunkt. Novinek je celá řada. Například závěrečné koncerty se odehrají nikoliv v kongresovém centru Aldis, ale v sále hradecké Filharmonie.

Osobní odběr

Změny nastaly také v předprodeji vstupenek. Letos mají návštěvníci více možností, jak si je zakoupit.

První variantou jsou informační centra na Eliščině nábřeží, Velkém náměstí nebo v hale vlakového nádraží. Pokud ale dáváte přednost nákupu z pohodlí domova, možností je hned několik.

Nejjednodušší způsob je prostřednictvím prodejního a rezervačního portálu hkpoint.cz, zde si vstupenky zarezervujete a vyberete způsob doručení. Platnost rezervací je 3 dny. Od soboty 10. října bude možné zakoupit vstupenky pouze on-line nebo osobně, tedy bez rezervací.

Virtuální nákup

Pokud máte platební kartu s možností nákupu přes internet, můžete si zakoupit e-Vstupenku a vytisknout přímo doma. Prostřednictvím on-line prodeje ale není možné vyřizovat slevy.

Jestliže se rozhodnete ušetřit přírodu, můžete si nechat poslat lístek na svůj chytrý mobilní telefon. U vstupu na koncert ji jednoduše ukážete přímo na displeji vašeho telefonu. Platbu je možné uskutečnit pouze platební kartou on-line.

Vstupenky na koncerty do Filharmonie Hradec Králové, Studia Divadla Drak, Studia Beseda a Městské hudební síně je možné zakoupit jak on-line, tak osobně. Do Bio Centralu je možné vstupenku pouze rezervovat a následně zakoupit osobně v místní pokladně.

„Vstupenky si návštěvníci samozřejmě budou moci zakoupit také na místě. Nabízíme i permanentky na závěrečné dva večery v sále Filharmonie za 550 korun. Lidé tak ušetří 130 korun. K ní také připravujeme zvýhodněné ubytování ve spolupráci s hotelem Černigov. Připravit permanentku na celý festival je z kapacitních důvodů jednotlivých sálů nereálné," vysvětlila Martina Erbsová, ředitelka festivalu.

Pokladny v místě konání koncertu budou otevřeny 60 minut před jeho začátkem.  Slevy mají samozřejmě také studenti a držitelé průkazu ZTP.

Hudebníci se na letošním ročníku představí nejen ve Filharmonii, ale také ve Studiu Beseda, Městské hudební síni, Studiu Divadla Drak, Bio Centralu a v Café Náplavka.