Vinárna „U Šenku" za hotelem Alessandria na Slezském Předměstí krátce poté, co tam hořelo, už zmizela v propadlišti dějin. Společně s ní i dětské hřiště. A prostory se budou měnit dál.

„Čekáme na vydání stavebního povolení a pak by do roka nebo dvou mohly stát už další budovy, které budou patřit k hotelu," předpokládá Gustav Aleš, majitel Alessandrie. Za hotelem hodlá vystavět budovy, kde bude například kongresový sál. „Ten nám hodně chybí," řekl. Dále se počítá s byty a s parkovištěm. „Plánujeme devadesát až sto míst, některá budou i pro místní obyvatele," doplnil Gustav Aleš.

V současné době se ještě řeší záležitosti kolem pozemků. „Magistrát má s investorem v pořádku smluvní vztahy k pozemkům města, ale čeká na vyřešení převodu pozemku pod stavbou vinárny, který momentálně řeší úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových. Další postup územního řízení je závislý na dořešení tohoto převodu," řekl Jindřich Vedlich, náměstek primátora pro investice a rozvoj města.

Ze stavby mají obavy lidé žijící v přilehlých obytných domech, majitel hotelu společně s městem se jim snaží vyjít vstříc a komunikovat s nimi. Oproti původnímu návrhu například došlo ke snížení staveb. Architekti s připomínkami tamních obyvatel stále ještě pracují, aby byla spokojenost na všech stranách.