Výlovy rybníků, kterých je na východě Čech opravdu nepřeberné množství, patří k nejpříjemnějším společenským událostem podzimu. Rybáři v zelených gumácích a nepromokavých úborech tahají z hlubin sítě plné sladkovodních ryb, o které se celou sezonu starali a pečovali o ně. Východočeské rybníky a sádky jsou nejbohatší na kapry, boleny, cejny a štiky. Hojně navštěvované výlovy rybníků jsou nejen plné vůní pečených ryb, ale také obdivu ke kvalitě rybářské sklizně. Rybáři i zákazníci si totiž v posledních letech kvalitních ryb váží o to víc, že klimatické změny zejména lososovitým rybám fatálně škodí. Tropická léta, která abnormálně zahřívají vodu a ničí kyslík, zahubí ročně stovky tun ryb. Stejně tak nemoci, kvůli kterým museli letos na některých místech Pardubického kraje zlikvidovat celou populaci vysazených ryb.

Náchodsko

Správa Kolowratského rybářství zve na výlov rybníka Špinka u Červeného Kostelce, a to za každého počasí o víkendu 26. a 27. října. Tradiční práce rybářů bude k vidění vždy od 8 do 16 hodin. V připravených akváriích si prohlédnete živé ryby z výlovu a ochutnáte rybí speciality. Na místě se také budou ryby prodávat. Nebudou chybět kapři, candáti, tolstolobici, amuři, okouni i štiky. Program zpestří ukázka dravých ptáků a lesní pedagogika pro děti a dospělé.

Trutnovsko

Na Trutnovsku absolvovali rybáři již minulý měsíc výlov v Trutnově v Pekle. V sobotu se konal výlov chovného rybníka Jindra v Havlovicích. V listopadu půjdou rybáři do akce v Huntířově (16. listopadu) na Vojenském rybníku a v Bílé Třemešné (23. listopadu).

Jičínsko

Sezonu výlovů na Jičínsku zahájili rybáři už na začátku října v Železnici na rybníku Valcha. Příští sobotu se chystá výlov na jičínském rybníku Hádek. Rádi byste si koupili čerstvě vyloveného šupináče? Velkou šanci budete mít 2. listopadu při výlovu rybníku v Třebověticích.

Hradecko

Na Hradecku máte nejbližší možnost zúčastnit se výlovu rybníka Datlík, a to v sobotu 26. října.