Náhradní autobusová doprava pojede ve třech linkách. Linka R jede přímo z Hradce Králové do Pardubic a nikde nestaví. Linku A mohou využít cestující, kteří se potřebují dopravit do Rosic nad Labem. Linka Z staví v obvyklých zastávkách osobních vlaků.

Cestu z Hradce Králové do Pardubic stihne autobus linky R za dvaadvacet minut, linka A jede pětadvacet minut a linka Z jede až padesát minut.

Výluka se také dotkne Jaroměře. I tam jsou připraveny autobusy, které pasažéry dopraví do Hradce Králové. Cesta trvá okolo dvaceti minut.  Autobus vždy jede tak, aby lidé stihli přestoupit na další přípoj.

„Do Pardubic jezdím denně do práce," sdělila Šárka Zbiňová. „Výluka mě nijak zvlášť neovlivňuje, protože autobusy jezdí často," dodala. Například mezi šestou a sedmou hodinou ranní odjíždí autobus z Hradce Králové devětkrát, takže se lidé nemusí obávat, že by se do práce nedostali.

Na trati mezi Hradcem a Pardubicemi je potřeba vyměnit vadné koleje či opravit praskliny v kolejnicích. „Jezdím jen jednou za čas a výluka mi nevadí. Musí to být," podotkla Jana Musilová, která přijela z Pardubic. Výluka skončí v neděli v 21.40 hodin. Vlaky pak pojedou podle svého běžného řádu.   (and)

Mezi městy jezdí různé linky

Linka R pojede mezi stanicemi Pardubice hl. n. – Hradec Králové hl. n., na jiných stanicích nestaví.
Linka A jede mezi stanicemi Pardubice hl. n. – Hradec Králové hl. n., staví na stanici Pardubice-Rosice nad Labem.
Linka Z jede mezi stanicemi Pardubice hl. n. – Hradec Králové hl. n., staví na stanicích Opatovice nad Labem, Čeperka, Stéblová, Pardubice-Semtín, Pardubice-Rosice nad Labem.