Nejsou tak obsluhovány zastávky Plotiště kostel, Plotiště U Doležalů a Plotiště U Žídků. Důvodem je uzavírka úseku o délce zhruba sto padesát metrů kvůli výstavbě kanalizace.

Veselá trojka Pavla Kršky vystoupí v hradecké Střelnici

Hradec Králové /SOUTĚŽ/ - Tři dlouholetí kamarádi, kteří celý život hráli muziku. Tak se popisuje kapela Veselá trojka Pavla Kršky, jejichž hlavní náplní je skládání vlastních písní s důrazem na pěkný text. Ve skupině hraje Jaromír Kozelek na akordeon, Miroslav Hrdlička na klávesy a Pavel Krška na heligonku, velmi dobře tuto trojici můžete znát například z televize Šlágr, kde se často objevuje. Veselá trojka vystoupí v neděli 17. května také v Hradci Králové, od 14 hodin v Kulturním domě Střelnice.

Pokud si vystoupení kapely chcete vychutnat naživo, neváhejte a soutěžte s Hradeckým deníkem o vstupenky zdarma. Stačí, když odpovíde na jednoduchou otázku: „Kolik lidí hraje a zpívá ve skupině Veselá trojka Pavla Kršky?" Své odpovědi pište na e-mailovou adresu kamila.mala@denik.cz a nezapomeňte připojit své jméno a kontakt.

Dobrá zpráva…pro ty, co mají rádi veselé příběhy i písně

Hradec Králové - Na společné vystoupení občasného dua zpívajícího právníka Ivo Jahelky a Mirka Palečka (z dua Paleček a Janík) se můžete těšit už ve středu 22. dubna od 19 hodin ve velkém sále Adalbertina. Pořad je téměř dvouhodinový – vystoupení Ivo Jahelky se sestává z veselých příběhů ze života zpracovaných do písniček a také  z perliček  ze soudních spisů a policejních protokolů, Mirek Paleček hraje písničky starší, například z divadla Semafor, ale chybět nebudou ani novější pecky. Několik písniček zahrají Mirek Paleček a Ivo Jahelka společně.