Provoz všech rychlíků bude vyloučen v celém úseku Hradec Králové – Jaroměř, náhradní přepravu zajistí autobusy. Z rychlíků Liberec – Pardubice (pouze v tomto směru a vyjma vlaku 997) si v Jaroměři cestující přestoupí na přímý zrychlený spoj náhradní autobusové dopravy do Rosic nad Labem a Pardubic hl.n., který v Hradci nestaví. Ve stejný čas z Jaroměře vyjede také autobus do Hradce Králové, na který ale v Hradci rychlíky do Pardubic čekat nebudou, je určen pro cestující, kteří v Hradci Králové ukončí cestu.

Osobní vlaky v úseku Jaroměř – Smiřice

Každý den mezi 6:00 a 19:15 pojedou osobní vlaky z Jaroměře pouze do Smiřic a zpět. Souběžně s nimi budou také vedeny spoje náhradní autobusové dopravy v úseku Jaroměř – Hradec Králové hl.n. a zpět, které pojedou zrychleně z důvodu včasného dojezdu k přípojům. V čase před šestou hodinou ranní a po 19:15 nepojedou ani mezi Jaroměří a Smiřicemi žádné vlaky, přeprava cestujících bude pouze náhradními autobusy.

Některé přípoje nemusí být zaručeny z důvodu delší doby jízdy autobusu. Potřebné informace včetně seznamu autobusových zastávek, umístěných odchylně od stanic a zastávek železničních, naleznete ve výlukovém jízdním řádu, zveřejněném v železničních stanicích a na www.oredo.cz.