Především starší generace si zřejmě pamatuje dobu, kdy se zavařovalo ve velkém a vlastně vše, co mnohdy v obchodech chybělo. Dnes, pokud lidé mají zahradu, stejně by měli uvažovat, jestli se opravdu zavařování vyplatí. Některé druhy ovoce a zeleniny tak mohou skončit v mražáku a další zase celoročně koupíte v nejrůznějších super nebo hypermarketech.

Návrat k výrobě džemů a kompotů

Zavařovat i dnes můžete od jablek přes hrušky až po okurky nebo houby. Když máte trpělivost a čas, tak jsou nyní největším hitem okurky, případně houby, ale mnozí lidé se zároveň vracejí k výrobě džemů či kompotů. To proto, že jsou jejich výrobky bez všech chemických přísad.

Ale opravdu se nyní zavařování vyplatí? Stačí totiž chvíli počítat a zjistíte, že dnešní kuchařka zřejmě raději sáhne na pult v obchodě, než aby se s okurkami dělala. Nedávno totiž přišly obchody se slevami, a tak okurky pořídíte za 17,90 korun (580 gramů) nebo za 22,90 korun (670 gramů). Přitom za kilogram okurek nakládaček nyní dáte patnáct korun, za kilogram cukru 36 korun, ocet kolem desetikoruny. Nepočítáme sůl a vodu nebo spotřebu energie a pochopitelně čas, který musíte zavařování věnovat.

Ale tím nechceme nikoho od zavařování odrazovat: vždyť například právě okurky, které si sami připravíte podle rodinných receptů, jsou mnohem lepší než ty kupované.

„Upřímně řečeno, je mi jedno, jak moc zavařování stojí. Mám svůj recept, který mám léty ověřený a rodině to chutná. A okurek se u nás sní opravdu hodně, loni jsem zavařila 140 sklenic a jsou pryč. Takže jsem ráda, že se mi na zahradě okurky daří, doufám, že nyní po deštích nechytnou plíseň. Výborné jsou i močáky z větších okurek, když se to umí. A totéž platí například o meruňkovém nebo hruškovém kompotu. I když přiznám, že mám výhodu, zpracuji to, co mi roste na zahradě. Kdybych vše měla kupovat v obchodech nebo trzích, asi bych se nedoplatila. A mám další výhodu, jsem v důchodu. Ale stejně je to něco úplně jiného, když v zimě mohu sáhnout do skříně a jen otevřít třeba lečo, zmiňované okurky nebo kompoty. Je to k nezaplacení," Jana Kučerová z Královéhradecka.

Některé jednoduché recepty

Jak si poradit s okurkami:

• nálev: 3 litry vody, 1 litr octa, 120 gramů soli, 400 gramů cukru, 30 kusů umělého sladidla

• postup: vše se nechá přejít varem, vystydnout a můžete do omytých sklenic dávat okurky a zalít je nálevem. Sterilizujeme ve vodní lázní dvacet až pětadvacet minut při teplotě 85 stupňů.

Dia okurky: na sklenici 0,7 litru dáte 70 ml octa, kávovou lžičku soli, polévkovou lžíci cukru (nebo dva kusy umělého sladidla), 3 kuličky nového koření, 4 kuličky pepře, plátky cibule, kolečka mrkve a kopr. Zalijeme horkou vodou asi dva centimetry od víčka. Zavařujeme 20 minut při teplotě 80 stupňů..

Houby v octě:

• nálev: 1,5 litru vody, půl litru octa, 1 deko a 20 kusů umělého sladidla.

• postup: přibližně 1000 gramů čerstvých hub nakrájíme a povaříme v osolené vodě asi deset minut. Odebereme pěnu a plníme do sklenic. Přidáme cibuli a zalijeme horkým nálevem. Nesterilizujeme, pouze otočíme dnem vzhůru.

Cuketové pepřenky:

• nálev: 1 kilogram cibule, 5 lžic soli, 5 lžic cukru, 0,5 litru octa, O,2 litru oleje a 1 sáček mletého pepře.

• postup: 5 kilogramů cukin nastrouhat, nakrájet cibuli, prosypat solí a nechat přes noc uležet. Smíchat se zbytek směsi a dát do sklenic. Sterilizujeme dvacet minut při 80 stupních.

ANKETA: Zavařujete si raději sami?

Markéta Černá, 21 let Hradec Králové

Sama nezavařuji, kupovaným zavařeninám ale nevěřím. Obsahují různé chemikálie a éčka. Ovoce nám proto zavařuje babička. Nedávno jsem ale našla ve spíži zkažené zavařené hrušky, občas se to zavařování asi ani babičce nepodaří.

Tereza Penzová, 24 let Hradec Králové

S tátou zavařuji okurky, s babičkou rybíz a s mamkou jablka. Každý člen rodiny totiž umí něco jiného. Sama jsem ještě nezavařovala, chtěla bych se to ale naučit. Zavařeniny pak i samozřejmě jím. Z obchodu podle mě nejsou tak kvalitní.

Marie Kamenická, 64 let Třeb. pod Orebem

Dříve jsem zavařovala skoro všechno, hlavně třešně a jahody. Dnes už méně, i tak ale dávám několik sklenic příbuzným. V obchodech zavařeniny nekupuji, domácí jsou lepší a neobsahují žádné chemické látky. Nedávám do nich ani Petol.

Ludmila Kutějová, 74 let Hradec Králové

Dělám marmelády z ovoce ze své zahrádky. Zavařuji třeba višně, rybíz či meruňky. Hodně marmelád pak rozdám dětem. V obchodech marmelády nekupuji. Děti si občas kupují borůvkový džem, borůvek je totiž vždycky málo.

Marie Tarantová, 76 let Hradec Králové

Dříve jsem zavařovala hodně, teď už si ale dělám jen ovocné džemy. V obchodě je nekupuji. Děti ode mě džemy nechtějí, prý si hlídají štíhlou linii. Linecká kolečka s domácí rybízovou marmeládou si ale o Vánocích dopřejí vždy.

(pov, mih, som)