Tři zaměstnanci oficiální výpovědi nedostali a čekají na konečné rozhodnutí vedení firmy. Zpravodajství pro východní Čechy připravovalo více než deset lidí. „Poté, co soud zamítl naše požadavky, jsme přestali vysílat. Dnes se má sejít vedení RTA s Radou pro rozhlasové a televizní vysílání. My čekáme na vyjádření Rady, vedení firmy a nového majitele, které by mělo přijít v průběhu tohoto týdne,“ uvedla včera ředitelka RTA Východní Čechy Simona Bartošová. RTA dosud vysílala na společných frekvencích s Primou.

Prima se ale rozhodla toto uspořádání ke konci roku zrušit tím, že svou dosavadní licenci nahradí novou pro stanici Prima family.

RTA kvůli tomu podala žalobu na protiprávnost takového kroku a zároveň požádala o předběžné opatření, aby jí byl přístup do vysílání nového programu umožněn. To ale soud zamítl. Podle Primy agentura RTA údajně šíří nepravdivá tvrzení o nárocích na připojování do programu Primy až do roku 2018.

Podle informací serveru Mediaguru.cz programu Prima family první den v roce klesla sledovanost na téměř polovinu běžného podílu Primy, protože řada diváků si její program nepřeladila. Změna programu si totiž vyžádala i změnu vysílací frekvence. Přestože Prima zřídila pro účely této změny speciální linku, ne všem divákům se zatím podařilo program naladit. Společnost FTV Prima ukončila 1. ledna 2012 vysílání původního kanálu Prima a spustila nový program Prima family. Oproti stávajícímu stavu vysílá bez regionálních vstupů provozovatelů regionálního televizního vysílání.

I když vedení firmy avizuje boj o pozici v televizním vysílání, lidé, kteří v RTA pracují, už s návratem na obrazovku příliš nepočítají. V celé republice má RTA šest redakcí a o práci pravděpodobně přijde sedmdesát lidí.

(čtk)