Umožní jim to 11. ročník mezinárodní konference Internet ve státní správě a samosprávě (ISSS), který začne zítra večer v Klicperově divadle.
„Na konferenci budou firmy demonstrovat měřicí techniku kvality signálu. Je to důležité, protože v roce 2011 by mělo v Česku skončit analogové vysílání. Digitální signál však nepokryje celé území, jen hlavní aglomerace. Co bude se zbylými oblastmi, se ještě musí vyřešit. A dá se očekávat, že na tom budou pracovat i kraje a města,“ uvedl výkonný ředitel konference Tomáš Renčín.

Stejnou možnost jako lidé v Hradci Králové budou mít v pondělí a v úterý také obyvatelé obcí ve směru na Heřmanův Městec. Pardubicím se však signál podle Renčína vyhne.
Na konferenci ISSS, kterou hostí Aldis, se bude prezentovat více než 110 firem a do Hradce dorazí téměř 2500 lidí, včetně nejvyšších českých politických špiček.

„Máme zprávy o tom, že hotely v Hradci a v Pardubicích jsou obsazené. Ve městě se nyní buduje několik hotelů. Za dva roky by situace měla být mnohem lepší,“ dodal náměstek primátora Martin Soukup.