Vláda na konci června schválila návrh zákona, který by už po sestrách nepožadoval vysokou školu. Také by měly praktické sestry (zdravotnický asistent) vykonávat své povolání bez odborného dohledu, což by usnadnilo začlenění absolventů tohoto oboru do praxe.

Lidé se shodují, že vysoké školy pro sestry jsou zbytečné, důležitější je podle mnohých praxe, kterou získají během svého studia na střední škole.

Vysoká škola je zbytečná. Důležitá je praxe

Hradecko - Na vaše názory jsme se ptali na facebookových stránkách Hradeckého deníku. Zde jsou některé z nich. Ostatní najdete právě na sociální síti, stačí zadat do vyhledávání Hradecký deník.

„Nutnost vysokých škol u zdravotních sester je dle mého názoru blbost! A stejná blbost je i jejich nesmyslné papírování pro pojišťovny, které je zdržuje a nemohou se věnovat dostatečně svým pacientům."   (Vlaďka Skowronová)

„Když na střední odpracuje bůhví kolik hodin na odděleních a nebudou na ni stížnosti, proč jít nutně na vysokou? Jsou lidi co se špatně učí a teorie jim do hlavy nejde a v praxi jsou výborné." (Nika Zaza Matějčková)

„Pokud bude střední škola svou kvalitou na své bývalé vysoké úrovni, pak to nutné není. Spousta současných středoškoláků ale na maturitní obor nepatří." (Blanka Moravcová)

„Mám za sebou střední zdrávku, teď jsem první rok na vysoké škole. Minimum nás tam je ze zdravotní školy, většina je gympl, kadeřnice, veterina a podobně. Po pár měsících teorie v učebně byly holky vypraveny do nemocnice na praxi s tím, že ještě nikdy neředily ani kapačku, nedělaly převaz a další spoustu věcí. Byly z toho úplně vedle. To mě přijde taky špatně, protože spousta sester se zeptala, jestli jsme studovaly zdrávku nebo gympl, a podle toho se pak rozdala ta 'odborná' nebo ta 'obyčejnější' práce. Co se týká prvního ročníku, tak jsem se tam z odborné stránky nic nového nenaučila. Pokud vysokou, ať tedy udělají pravidla pro sestry s VŠ a bez, protože stejně v praxi dělají asistenti stejnou práci a bez nějakého dozoru jako všeobecné sestry za méně peněz." (Markéta Horáčková)