Další rozzlobené maminky včera na dětském hřišti podepisovaly petici za jeho záchranu. Obecní úřad dostal rozhodnutí hradeckého magistrátu, že má z hřiště odstranit hrací prvky.

Obec se nyní odvolala ke krajskému úřadu. Ve Vysoké také hned vznikla petice za záchranu hřiště. Během dvou dnů ji podepsalo na 200 lidí. Hřiště je totiž pět metrů od domu Křesťanových. Ti na jeho provoz podali několik stížností. Magistrát města jim teď vyšel vstříc a pro porušení tzv. pokojného stavu nařídil obci herní prvky odstranit. „Proti tomu jsme podali odvolání. Manželům Křesťanovým jsme nabízeli přesunutí herních prvků dál , s čímž nesouhlasili. Před tím také písemně vyjádřili, že jim tam nevadí nohejbalový kurt, teď už vadí vše. Herní kout pro děti ale nemáme zatím kam přesunout,“ uved starosta Jiří Horák.

Ve čtvrtek jsme mluvili s osmi maminkami. Třeba s Lenkou Hodačovou, Magdou Kleiberovou či iniciátorkou petice Pavlou Novotnou, které nechápou, jak někomu může vadit hraní dětí. Zuzana Křesťanová říká, že provoz hřiště pod okny jejich domu od rána do 22 hodin večer je obtěžuje. „Obecní úřad jitří emoce, pochybil a teď se skrývá za nespokojené maminky,“ tvrdí.

Ale právě maminky jsou úplně jiného názoru a hřiště budou bránit.