První neděli po 29. srpnu je v obci posvícení. Letos se Vysoká rozhodla uspořádat velké oslavy, které spojila se slavnostním otevřením fotbalového hřiště.
Výstavbou hřiště a víceúčelové klubovny se zázemím pro fotbalisty totiž skončila první etapa budování sportovního areálu.

„Celkové náklady přesáhly 10 milionů korun a téměř vše bylo financováno nákladem obce,“ prohlásil starosta Jiří Horák. Dodal, že oslavy byly dobrou příležitostí k tomu, aby se obyvatelé Vysoké sešli a pobavili se. Prostranství u restaurace obsadily pouťové atrakce. Na hřišti voněly rožněné vepřové maso a klobásy, teklo pivo, poník vozil na hřbetě děti a hrál se fotbal. Mimochodem, borci FK Vysoká si při své premiéře ve fotbalové soutěži okresu vedou skvěle. V tabulce jim zatím patří první příčka. V dresu českých internacionálů jim přijely popřát hodně zdaru i legendy českého fotbalu, František Veselý, Přemysl Bičovský a další hráči.


Na hřišti nechyběl ani horkovzdušný balon, který však do Vysoké dorazil se zpožděním. Neustále obsazená byla další atrakce, elektrický býk, kterého se muži i ženy snažili zkrotit a vyhrát karton piva.