Hluk na hřišti nezpůsobuje obec, ale děti, které ho navštěvují. Takto odůvodnil královéhradecký krajský úřad své rozhodnutí ve sporu manželů Křesťanových s obcí Vysoká.

Manželé požadovali, aby ze hřiště, které je v blízkosti jejich domu, byly odstraněny některé hrací prvky. Jejich provoz je ruší. Magistrát města Hradce Králové jim dal za pravdu. Krajský úřad ale jejich požadavek zamítl. „Úřad své rozhodnutí odůvodnil tím, že magistrát udělal nějaké procesní chyby. Obec jako zřizovatel prý pokojný stav nenarušuje. Případnou příčinou hluku nejsme my, ale děti, které si na hřišti hrají,“ uvedl starosta Vysoké Jiří Horák.
Křesťanovi se ale vzdát nehodlají. „Ještě nevím, jak budeme postupovat dál. Čekáme na posudek ze stavebního úřadu a poté se rozhodneme. Neusilujeme o to, aby děti ve Vysoké neměly hřiště. Jenže instalací nových hracích prvků nám obec změnila podmínky k žití,“ vyjádřila se k rozhodnutí úřadu Zuzana Křesťanová.

Obec připravuje provoz kamery, která bude sledovat dění na hřišti. Přenos bude vysílán na obecním webu. „Jsou to jen vyhozené peníze. Nemá to opodstatnění,“ řekla Zuzana Křesťanová.

Eva Rothová

V Hradeckém deníku jste si také mohli přečíst:

(klikněte na titulek článku)

10.7.2007 Spor o dětské hřiště stále není vyřešen

31.8.2007 Rozzlobené maminky bojují za záchranu dětského hřiště

18.9.2007 Hřiště se zatím stěhovat nebude