Ohromné nadšení pro fotbal vládne celé obci. Zdejší klub FK Vysoká hraje první sezonu organizovanou soutěž a ve čtvrté třídě je s náskokem deseti bodů první. Setkání příznivců se zúčastnil předseda Českomoravského fotbalového svazu (ČMFS) Pavel Mokrý a další hosté. Byla to velká sláva.

Výstavbou hřiště aktivity nekončí

 

Je to tady taková Klapzubova jedenáctka. Je tu rodinná atmosféra. Obec dlouho neměla své fotbalové hřiště.
Když přišel před sedmi lety Miroslav Píša mladší na obecní úřad s návrhem, že by se mělo postavit hřiště, mysleli si, že se zbláznil. Nejdříve musí být klub.
Během krátké doby získal mezi tehdy 650 obyvateli 402 podpisů a klub byl na světě. A začalo se nákladem deseti milionů stavět hřiště. Letos v září bylo předáno do užívání. „Bez podpory obce by tady nebyl fotbal, ani hřiště,“ řekl nám Miroslav Píša.
 
Starosta obce Jiří Horák při besedě představil další plány, kdy má u hřiště vyrůst všesportovní areál.
 
Ovšem bude potřeba asi dalších osm milionů. Na předsedu ČMFS Pavla Mokrého se muselo čekat, ale přece jen se zpožděním dorazil. „To bych zdejším lidem nemohl udělat, sám pocházím z malé vesničky. Těší mne, že ve Vysoké žije fotbalem celá obec,“ řekl. Hradecký deník se ho zeptal na problémy českého fotbalu, na rozhodčí a korupci. „O problému rozhodčích se pořád mluví a zapomíná se, že jsou jen malou součástí fotbalu. Co se týká korupce, nevylučuji, že ve fotbale je. Ona tam byla skrytě asi vždycky. Ale teď je to nastaveno tak, že pokud se projeví, tvrdě ji stíháme. Příkladem může být případ Bystrce,“ odpověděl.
 
Fotbalisté předali Mokrému dres a nabídli nejen členství v klubu, ale také to, že by za ně mohl i hrát.
„Potěšilo mne to. Ale s tím hraním, nevím, jestli bych to ještě zvládl,“ řekl.