To řekl při středeční vernisáži svých obrazů v hradecké filharmonii výtvarník Jiří Vavřina. Tlumočit to měl skutečně komu, příznivců se tu sešlo tolik, že se sem skoro nevešli.

Ač se narodil v Pardubicích, žije a tvoří víc jak čtyřicet let v Hradci králové. Jak sám o sobě říká, je srdcem napůl Hradečan i Pardubičan. Veřejnost na Pardubicku se bude moci s jeho prací setkat o letošních letních prázdninách a před koncem roku. V prvním patře hradecké filharmonie vystavuje svá díla do konce letošního února.

V prvním patře hradecké filharmonie vystavuje Jiří Vavřina svá díla do konce letošního února. Právě zde otevíral v roce 2006 výstavní prostory prezentací svých romantických děl. Nyní tu jsou k vidění práce na mytologická a historická témata.

„Chodím na většinu výtvarných vernisáží v Hradci Králové. S Jiřím Vavřinou se známe dlouho, mám také nějaké jeho obrazy. Je to typický hradecký malíř a myslím, že do Hradce Králové patří. Vyzdobil ve městě řadu místností, Hradečané jeho příjemné obrázky znají. Je členem Unie výtvarných umělců Hradec Králové, s většinou jejích účastníků se znám osobně a fandím jim," řekl primátor Zdeněk Fink, který Jiřímu Vavřinovi výstavu osobně zahájil.

Eva Ženíšková