"Tyhle trolejbusy si moc dobře pamatujeme, jezdily jsme s nimi jako malé holky do školy," vzpomínají dvě starší dámy stojící u snímků z šedesátých let a dodávají, že je výstava velmi potěšila. "Je to milé, ty snímky pro nás znamenají mnohem více, vzpomeneme si tak na naše školní léta, mládí."

"Výstavu začínáme fotografiemi z roku 1949, ale těch je málo, mnohem větší počet materiálů máme až ze 70. a 80. let. Spoustu snímků nám poskytl dopravní podnik, ale také občané Hradce. Ozvali se i naši příznivci z Anglie, kteří sem tenkrát jezdili, zapátrali v archivu a poslali nám několik snímků," uvedl organizátor výstavy Daniel Ditrych.

Výstava umístěná přímo na hradeckém terminálu potrvá do 2. června. "Přemýšleli jsme, že snímky vystavíme v informačním centru, ale nakonec jsme usoudili, že tady to bude pro návštěvníky mnohem atraktivnější. Schází se tu hodně lidí, výstavu budou mít stále na očích, zde je nejlépe přístupná," řekl Daniel Ditrych.

Výstava mapuje výročí 70 let trolejbusů v Hradci Králové. Každá fotografie je svým způsobem jedinečná a skrývá v sobě neopakovatelnou atmosféru. "Pokud bych si měl vybrat svoji nejoblíbenější, bude to ta z pozvánky na výstavu, protože je technicky skvělá a má v sobě krásnou letní atmosféru. Obecně mám rád snímky z 80. a 90. let, tedy z období mého dětství. Na všech fotografiích si nejvíce cením umu, odvahy a důvtipu jejich autorů při pořizování snímků. Oceňuji též skutečnost, kdy fotografie nezachycuje pouze trolejbus, ale i jeho okolí," dodal Daniel Ditrych.