Výstrahu před vysokými teplotami a silnými bouřkami vydali meteorologové pro Královéhradecký i Pardubických kraj. Nad 31 stupňů Celsia by teploty měly podle výstrahy vystoupat v západní části obou krajů, nejtepleji bude v Polabí. Silné bouřky hrozí na celém východě Čech.

Teploty budou v sobotu odpoledne postupně klesat a přijdou bouřky. „Za studenou frontou budou teploty od západu klesat. Odpoledne a večer bude v Čechách stoupat vlhkost a v kombinaci s vysokými teplotami budeme mít pocit dusna. V sobotu odpoledne a večer čekáme v Čechách při přechodu studené fronty místy bouřky,“ uvádí Český hydrometeorologický ústav na facebooku.

Bouřky budou ojediněle i silné, doprovázené hlavně přívalovými srážkami, za krátkou dobu by mělo napršet až 35 milimetrů. Meteorologové očekávají i nárazy větru kolem 70 km/h a kroupy do 2 centimetrů. Bouřky budou postupně od západu slábnout.

Výstraha na vysoké teploty platí v sobotu od 12 do 19 hodin v západní části Královéhradeckého i Pardubického kraje. Silné bouřky hrozí od 18 hodin do 1. hodiny ráno 7. července na celém východě Čech.

Nepřehlédněte: Festival bez masa. Místo klobás jí metalisté vegan burgery a buchtičky s krémem

Na festivalu Obscene Extreme se masa nenajíte, k dostání jsou pouze vegetariánské a veganské pokrmy. | Video: Deník/Jan Braun