Nadační fond Aquapura Pavla a Moniky Staňkových spolupracuje s Fakultní nemocnicí Hradec Králové dlouhodobě, například před dvěma lety nemocnice převzala nové přístroje na měření účinnosti léků na ředění krve a také šek s částkou 150 tisíc korun na nákup přístroje na podporu dechu, který slouží na Dětské klinice FN Hradec Králové. Od vzniku fondu v roce 2011 se podařilo na podporu zdravotnických zařízení získat více než 1,6 milionu korun.

„Projekt Jsme v tom všichni spolu jsme začali připravovat v lednu letošního roku, protože jiné naše projekty jsme museli kvůli COVID-19 utlumit. Bylo to mimořádně náročné, ale oceňujeme, že se dárci zapojili a podařilo se vybrat téměř 50 tisíc korun. Samozřejmě budeme rádi, pokud lidé ještě přispějí, abychom z tohoto projektu mohli uhradit veškeré náklady na pořízení přístroje,“ uvedl při předání šeku JUDr. Pavel Staněk, MBA, zakladatel nadačního fondu Aquapura Pavla a Moniky Staňkových.

Pořízení přístroje bude stát zhruba 75 tisíc korun. Zájemci mohou na pořízení přístroje i nadále přispívat. Více informací o projektu a možnosti, jak i vy můžete přispět, najdete na webových stránkách www.jsmevtomvsichnispolu.cz

Klip: Jsme v tom všichni spolu
Ottmar a spol. natočili videoklip. Jsme v tom všichni spolu, hlásí

Finanční obnos za Dětskou kliniku Fakultní nemocnice Hradec Králové převzal MUDr. Jiří Hak. „Zdravotnictví je toho času nastaveno na obnovu stávajícího přístrojového vybavení a každé vylepšení je vždy na sponzorech, proto každá finanční pomoc je vítána. Sponzorů je více a my jsme vděčni za každou korunu, peníze postupně skládáme na nákup velkých přístrojů,“ uvedl lékař z oddělení dětské onkologie a hematologie, jenž se zabývá léčbou dětské leukémie.

Lékaře Jiřího Haka zaujal nápad s hudebním klipem, který výrazně pomohl přinést nezbytné finance na podporu léčby dětí. „Videoklip, který autoři vytvořili na popud nadace Aquapura, je krásně udělaný pro hradecké patrioty. V klipu je vidět jejich úsilí, které tomu věnovali po stránce hudební, pěvecké, ale i prezentaci místa, kde dlouhou dobu žijeme. Moc děkujeme,“ řekl lékař MUDr. Jiří Hak a dodal: „Rád bych poděkoval sponzorům, částka je to velká, ale nekončí. Budeme rádi, když budete dál přispívat."

Za realizací videoklipu od počátku stál zpěvák, producent a režisér Milan Šatník, jenž letos přijal za své nové občanské jméno Milan Devinne. „Byla to pro nás úžasná výzva podílet se na projektu, který jednak přinese peníze dětem a zároveň podpoří společnost v těžké době covidu. Chtěl bych poděkovat celému týmu, který se na projektu podílel, především nadaci Aquapura manželů Staňkových a všem partnerům,” uvedl Milan Devinne.