Mláďata jsou zatím schována v srsti své matky. Méně pečlivý návštěvník je snadno přehlédne, ovšem když se v pavilonu lvíčků zastaví, jistě zahlédne jejich ocásek připomínající žížalu, nebo některou z končetin.

Chov těchto výjimečných opiček má zvláštní pravidla. Pokud nějaká zoo projeví o chov těchto zvířat zájem, jsou jí přiděleni nejprve nechovní jedinci a teprve později, pokud se osvědčí, může obdržet i chovné páry. Žádná zoo se však nestává majitelem zvířat, všichni lvíčci zlatí chovaní v zajetí zůstávají majetkem Brazilské republiky. Královédvorská zahrada první nechovný pár obdržela v roce 1998, chovné lvíčky až po sedmi letech, na podzim roku 2005. Sameček Mikys (nar. 11. 2. 04) přišel ze Zoo Magdeburg a samička Nefertiti (nar. 8. 2. 2002) pochází ze Zoo Lisabon.

První mládě – sameček Rio se chovnému páru narodil 11. 7. 2007 a jednalo se o první úspěšných odchov tohoto druhu v České republice. Již 25.2.2008 se narodila dvojčata – sameček Muru a samička Eiuru – a obě byla také úspěšně odchována. Tato tři mláďata dnes mohou návštěvníci zoo vidět v pavilonu lvíčků ve společné expozici s kosmany zakrslými a aguti zlatými hned v sousedství chovného páru.

Lvíčkům se rodí nejčastěji jedno nebo dvě mláďata, trojčata jsou vzácností a mnohdy nejslabší mládě uhyne. Samička je březí 132 až 134 dní a narozená mláďata několik týdnů kojí. S péčí jí pomáhá také samec, který svá „lvíčata“ stále častěji vozí na zádech. Potravou lvíčků je nejrůznější hmyz, drobní obratlovci a sladké plody.