Po roce jsou zpátky ve vybrané společnosti. V elitní sešlosti, kam patří.

Vždyť fotbalovou ligu vyhrálo v historii jen jedenáct klubů. A Hradec je mezi nimi, šokujícím mistrem se stal 
v roce 1960.

Tehdy vstupoval do sezony jako nováček – a dnes se tahle situace opakuje. V prvním kole přijedou na rozlehlý stadion v Malšovicích nebezpečné Teplice, které vloni (především) v první polovině sezony oslnily ligu krásnou hrou.

„Tak, chlapi, na Teplice umíme, takže nevidím problém," píše na facebooku Hradeckého deníku povzbudivý a optimistický vzkaz hráčům čtenář Petr Pipek

„Strach rozhodně nemáme. Proč bychom nemohli Teplice porazit?" ptá se bojovně hradecký kouč Luboš Prokopec.

Pro něj půjde o poměrně pikantní zážitek. Na jaře roku 2013 byl zápas v Teplicích jeho prvním na lavičce prvoligového mužstva. Dopadl náramně, Hradec nečekaně vyhrál, nakonec však z nejvyšší soutěže sestoupil.

První bitva:
V sobotu Teplice

Ostrý start je tady. V prvním zápase Synot ligy hostí hradečtí fotbalisté už v sobotu Teplice. V 17 hodin, doma – na malšovickém stadionu. Přijďte fandit!

A mladý trenér ho po roce ve druhé lize přivedl zase zpět mezi velká jména: Spartu, Slavii, Ostravu či Plzeň…

Uspět mezi nimi bude prubířská zkouška. Tým z východočeské metropole, kam se vždy na fotbal sjížděli fanoušci z celého regionu, vstupuje do soutěže ve velmi obměněném složení. Během léta přišlo do Hradce deset nových fotbalistů.

„Myslíme si, že hráči, které jsme si vyhlédli, nám přinesou ovoce," je pozitivně naladěný Róbert Barborík, sportovní ředitel klubu.

„Věříme, že jsme vybudovali tým, který v lize obstojí. Naším jediným cílem pro sezonu je v klidu se zachránit," doplňuje ho Prokopec.

Jedno jméno mezi (staro)novými tvářemi vyčnívá. Do Hradce se vrátil po dvouleté anabázi v Kazachstánu Pavel Černý. Jeho táta, legenda 80. a 90. let, byl možná největším mužem historie hradeckého fotbalu.

Naváže Černý junior na jeho odkaz? A začne s tím už v sobotu proti Teplicím?