Jedním z témat, která nejvíce připoutala pozornost čtenářů, byly voby. Denně bylo možné najít aktualizované informace, rozhovory a zajímavosti z volebních místností.

Od srpna se na webu hlasovalo pro primátora i starosty měst na Hradecku (starosta Chlumce n. C., Třebechovic, Nového Bydžova, Nechanic a Smiřic).Nejvíce jste dali hlasů chlumeckému starostovi (celkem 4173), dále bydžovskému (celkem 2909) a třebechovickému (celkem 1919). V prvním kole volby primátora jste dali celkem 7195 hlasů, ve druhém 3924 hlasů, celkem tedy 11119.Článek s primátorskou anketou strhl rekord. Byl za celý rok nejčtenější na hradeckém webu a třetí nejčtenější v celých východních Čechách.

Po komunálních volbách následovala dlouhá politická vyjednávání a i ta byla hojně sledována. Téměř denně byly na webu novinky o možných variantách, rozhovory a fotogalerie. On–line přenos z ustavujícího zasedání zastupitelstva 14. a 28. prosince vzbudil poměrně velký zájem čtenářů (5820 a 7150 čtení).

Čtenářským hitem je volba borce kola, kde hlasujete každý týden pro svého favorita v krajských a okresních fotbalových soutěžích. Stejně oblíbená je rubrika Miminka, kde se během víkendu objeví fotogalerie nově narozených dětí na Hradecku.

Kromě akutálních informací se ve virtuálním světě Hradeckého deníku najdou i rozsáhlá témata týkající se například parkování ve městě, nového koupalište Flošna, přestavby Benešovy třídy, Vertexu a Bavlny, Tereziánského dvora, pomníku Františka Ulricha. Výjimkou nejsou ani bohaté fotogalerie, kde najdete sebe a své blízké.

Bonusem jsou diskuse, ke kterým se zapojuje čím dál víc lidí. Největší počet příspěvků přibylo k článkům o problémech s Romy v Novém Bydžově (236 příspěvků: Bydžovu nyní hrozí „povstání'“, k volebním anketám (121 příspěvků: Svého primátora jste si zvolili, vítězství obhájila Hana Orgoníková; 79 příspěvků: Zvolte si sami starostu Smiřic) nebo firmě ISP (99 příspěvků: Atol zuří, parkomaty ničí vandal; 61 příspěvků: Město dostalo kvůli Atolu pokutu).

Web Deníku poslouží i při výběru aktivit ve volném čase.Najdete zde vaše oblíbené přehledy letních festivalů a akcí, plesů, jarních pálení čarodějnic, každý týden tipy na víkend – a to kulturní i sportovní nebo přehled míst, kde levně natankujete benzín. V zimním období jsou k dispozici denně informace o sjízdnosti silnic ve východních Čechách.

Na webu také najdete Foto dne, kde vybíráme zajímavé fotografie z Hradecka.

Za rok 2010 jsme zprostředkovali setkání se zajímavými lidmi, hosty byli například Jaroslav Svěcený, skupiny Divokej Bill, Čechomor, Mňága a Žďorp, někteří politici i zastupitelé.

Deset nejčtenějších článků za celý rok:

- ANKETA: Do křesla primátora jste volili své favority (9.8.)
- Zvolte si sami starostu Chlumce (25.8.)
- ANKETA2: Svého primátora jste si zvolili, vítězství obhájila Hana Orgoníková (7.9.)
- Soutěž o nejhezčí tablo jde do finále (4.5.)
- Bydžovu nyní hrozí 'povstání' (25.11.)
- Zvolte si sami starostu BYDŽOVA (25.8.)
- Vyjít vstříc muslimské modlitebně, nebo ne? (20.8.)
- Primátor Hradce? Ve hře je Martin Dvořák (29.6.)
- Zvolte si sami starostu TŘEBECHOVIC (25.8.)
- Hradec Králové má primátora. Sledovali jste s Deníkem on-line (28.12.)